aktualizacja 

Ta firma telefoniczna oszukuje klientów. UOKiK ostrzega

31

Na działanie spółki PGT działającej pod nazwą "Telefonia Polska Razem" do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło około 200 skarg. Oszukani klienci to głównie osoby starsze i rodziny.

Ta firma telefoniczna oszukuje klientów. UOKiK ostrzega
(pl.wikipedia.org)

Klienci pod wpływem rozmowy z konsultantami zmieniali operatora. Wiązało się to również z podpisaniem nowej umowy. Jednak użytkownicy nie byli o tym informowani. Pracownicy PGT przekonywali użytkowników, że są przedstawicielami operatora, z którym ci mieli aktualnie podpisaną umowę.

W rzeczywistości zmiany wiązały się ze zmianą bieżącego operatora. Z rozmów z konsultantami wynikało jedynie, że będzie to zmiana warunków obowiązującej umowy. O przejściu do innego operatora oszukani dowiadywali się dopiero kiedy otrzymywali pierwszą fakturę. Nie posiadali nawet kopii podpisanych przez siebie umów, bo te zabierali przedstawiciele firmy - informuje RMF24.

Klienci nie wiedzieli nawet, z kim dokładnie i na jakich warunkach zawierali umowy. Mogli od nich odstąpić, ale to wiązałoby się z karami wysokości od 500 do nawet 1500 złotych. Nieuczciwym przedsiębiorstwem zajął się także Urząd Komunikacji Elektronicznej, który zbada praktyki PGT pod kątem zgodności z przepisami prawa telekomunikacyjnego.

NIE PRZEGAP:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić