Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Ta gra uzależnia jak heroina. Arena of Valor zmniejsza nawet gotowość bojową wojska

4
Podziel się:

Arena of Valor jest jedną z najpopularniejszych gier wieloosobowych na smartfony w Chinach. Coraz częściej słyszymy o jej tragicznym wpływie na zdrowie graczy.

Ta gra uzależnia jak heroina. Arena of Valor zmniejsza nawet gotowość bojową wojska
(Arena of Valor)

W południowych Chinach 21-latka straciła wzrok w jednym oku z powodu zbyt długiego grania w AoV. Kobieta spędziła tydzień wpatrując się w ekran telefonu. Jak podaje The Telegraph, zdiagnozowano u niej zator w siatkówce. Powodem było ciężkie zmęczenie oka. Kobieta przyznała się, że potrafiła grać przez 8 godzin nie ruszając się z miejsca.

Utrata wzroku, to nie jedyny problem związany z grą z 200 milionami zarejestrowanych graczy. W czerwcu tego roku, dziecko ukradło rodzicom 30 tysięcy juanów (około 16 tys. zł.), aby zakupić dodatki do postaci w grze. Z kolei nastolatek z Hangzhou został ciężko ranny po skoku z piątego piętra. Uciekał przed ojcem, który próbował powstrzymać go od gry. Inny 17-latek doznał ciężkiego udaru, po tym jak grał przez 40 godzin bez przerwy.

Chińskie media grę nazywają wprost "elektroniczną heroiną". Lekarze straszą w gazetach, że aplikacja zatruwa tamtejszą młodzież. W końcu 25 proc. graczy stanowią właśnie nastolatki. Problem pewnie można by uznać za kolejną mijającą modę na popularną aplikację, problem w tym, że Age of Valor uderzyło w bolesne podbrzusze Chin - jej armię.

W oficjalnej gazecie chińskiego wojska "PLA Daily" pojawiły się ostrzeżenia przed zgubnym wpływem AoV. Żołnierze są ponoć tak pochłonięci graniem, że obniża się ich gotowość bojowa - donosi "The Daily Telegraph".

Po naciskach władz producent gry, firma Tencent, ograniczył możliwość gry osobom poniżej 12 roku życia. Dzieci szybko znalazły sposób na ominięcie przeszkody. Zakładały konta posługując się dokumentami rodziców.

Zobacz także: Zobacz także: Zostałem wiedźminem! Weekend w Witcher School

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(4)
aryman
5 lata temu
uzależnia jak heroina to chyba lekka przesada. Gra nie zastępuje kluczowych neuroprzekaźników w mózgu i nie sprawia fizycznego bólu przy nie-graniu.
Yogi
5 lata temu
To nie tylko ta gra tak uzależnia, takich gier jest mnóstwo w sieci. Są robione tak żeby sprawiały przyjemność i tracenie czasu na rozwój postaci czy gry a z czasem trzeba grac więcej i więcej żeby osiągać cele, wiec gry wymagają poświęcania czasu i przy tym uzależnia robiąc z człowieka niewolnika na którym zaczną zarabiać. System obecny jest nastawiony tylko na zyski i nie obchodzi to nikogo ze dziecko straci wzrok czy problemy zdrowotne liczą się tylko zyski !! Dla ciekawości można sprawdzić na YT "ludzie uzależnieni od gier komputerowych"
asd
5 lata temu
Taki League of Legends na komórke. Ale dużo gorsze :)
gv77
5 lata temu
selekcja naturalna i brak większych zmartwień.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić