Beata Kruk| 
aktualizacja 

Ta reklama doprowadzi każdego do łez

2

Najnowsze nagranie promujące hiszpańską coroczną loterię świąteczną "El Gordo" opowiada poruszającą historię emerytowanej nauczycielki.

Ta reklama doprowadzi każdego do łez
(Youtube.com)

Bohaterka reklamy mylnie sądzi, że jest posiadaczką zwycięskiego losu. Nie chcąc sprawiać jej przykrości, rodzina oraz sąsiedzi utrzymują ją w przekonaniu, że wygrała fortunę i organizują na jej cześć przyjęcie. Reklama wyreżyserowana przez Santiago Zannou spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony internautów - w ciągu zaledwie jednego dnia zyskała niemal 2,8 mln wyświetleń na YouTubie.

To nie pierwsza tak wzruszająca reklama "El Gordo". Jak przypomina portal The Stable, w zeszłym roku loterię promowała animacja autorstwa Leo Burnetta o samotnym stróżu nocnym Justino, która zyskała tytuł najlepszej reklamy świątecznej 2015 r., zdobyła również nagrodę w kategorii Cyber na festiwalu w Cannes.

Historia loterii "El Gordo" sięga 1812 roku. Od tego czasu jest organizowana co roku przez przedsiębiorstwo państwowe Loterías y Apuestas del Estado podlegające ministerstwu finansów i administracji Hiszpanii. Tradycja loterii świątecznej nie została przerwana nawet przez hiszpańską wojnę domową. Aktualnie do wygrania są łącznie 2 miliardy euro.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić