o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ta reklama wzruszyła miliony. Musisz ją zobaczyć

Podziel się

Święta zbliżają się wielkimi krokami, czas więc na bombardowanie reklamami. Pierwsze działa wytoczyła firma John Lewis - sieć domów towarowych z Wielkiej Brytanii.

Ta reklama wzruszyła miliony. Musisz ją zobaczyć
(Youtube.com, John Lewis)
bECKNTnp

Wyciskającą łzy reklamę obejrzało już na YouTube i Facebooku 14 milionów ludzi. Brytyjski detalista znany jest z sentymentalnych sposobów promocji swoich usług. W klipie widzimy więc małą dziewczynkę, której udaje się złapać kontakt z żyjącym na Księżycu starszym mężczyzną.

W reklamie nie chodzi podobno o nagabywanie do korzystania z usług firmy, a przynajmniej nie tylko. John Lewis twierdzi, że klip powstał, aby podnosić świadomość obywateli i zwracać ich uwagę na „miliony starszych osób, które żyją samotnie, nie odzywając się do przyjaciół, sąsiadów czy członków rodziny.” Partnerem kampanii jest organizacja charytatywna Age UK.

bECKNTnr

Reklama wywołała lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. „Boże, mam ochotę uściskać moich dziadków”, napisała użytkowniczka YouTube, którą wyraźnie wzruszyła historia małej astronomki i jej księżycowego przyjaciela. Jednak Internet nie byłby Internetem, gdyby pod filmikiem nie pojawiły się złośliwości: „Tak panie władzo, John Lewis pozwolił mi podglądać małe dziewczynki przez teleskop” oraz "niezbyt świąteczne, bardziej dołujące" – to tylko niektóre z nich.

Nad losem starszego pana z reklamy "pochylił się" też reporter Guardiana Stuart Heritage. „Co ten człowiek robi na księżycu? Czy został tam wysłany?” – takie pytania padają w artykule zatytułowanym „Kim jest księżycowy Hitler?” Uszczypliwy dziennikarz poddaje też w wątpliwość działanie pokazanego w reklamie teleskopu oraz możliwości przeżycia na Księżycu w samej koszulki i spodniach na szelkach.

Zadowolony natomiast jest na pewno naczelny brytyjski narzekacz Noel Gallagher. W reklamie możemy usłyszeć napisaną przez niego w 1994 roku piosenkę "Half the World Away". Co prawda nie w oryginalnej wersji Oasis, ale śpiewaną jest przez młodą norweską piosenkarkę Aurorę, ale przy takiej ilości wyświetleń pieniądze z tantiemów na pewno bedą się zgadzać.

bECKNTnS
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić