o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Tak będzie wyglądał nowy rząd? Są przecieki

Podziel się

Antoni Macierewicz ministrem obrony, a Zbigniew Ziobro - sprawiedliwości? Tadeusz Cymański mówi o możliwych wariantach składu Rady Ministrów.

Tak będzie wyglądał nowy rząd? Są przecieki
(East News, Adam STASKIEWICZ)
bDUrPlMB

Beata Szydło nigdy nie wykluczała Macierewicza i nigdy nie używała czasu przyszłego dokonanego. Tylko używała "najbardziej prawdopodobne". Ja jestem pedant w tych słówkach (...) Diabeł siedzi w szczegółach – mówił Cymański w Kontrwywiadzie RMF FM.

Polityk w ten sposób próbował wykręcić się od odpowiedzi na pytanie. Konrad Piasecki, odnosząc się do pojawiających się masowo pogłosek, chciał się dowiedzieć, czy jednak resortem obrony pokieruje Antoni Macierewicz, a nie Jarosław Gowin.

*Dziennikarz jednak nie dał za wygraną i drążył temat przyszłości resortu obrony. *
„Nie wiem. Tego snu jeszcze nie miałem. To mi się nie śniło" - powiedział Cymański. Potwierdził natomiast, że "śnił" mu się Zbigniew Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości zamiast Małgorzaty Wassermann. „Chcę w to uwierzyć” – powiedział.

bDUrPlMD

Koniec urlopu Beaty Szydło znacznie przyspieszył planowanie nowego rządu. Jak donosi RMF FM wraz z pracami pojawiły się również przecieki, sugerujące obranie przez Prawo i Sprawiedliwość polityki twardej linii.

RMF FM powołując się na nieoficjalne informacje "obsadza" także inne stanowiska. Według radia teka ministra spraw zagranicznych miałoby przypaść Witoldowi Waszczykowskiemu, natomiast Jarosław Gowin ma zostać wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

bDUrPlNe
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić