Tak człowiek będzie wyglądał za tysiąc lat

Istnieje scenariusz, który zakłada, że w przyszłości bardzo zmieni się wygląd przeciętnego człowieka.

Tak człowiek będzie wyglądał za tysiąc lat
(Pixabay.com)

Duże zmiany spowoduje globalne ocieplenie. Ze względu na powiększanie się dziury ozonowej, zmieni się nasz kolor skóry - przewidują twórcy arcyciekawego filmu na kanale asapSCIENCE na YouTube. Stanie się ona ciemniejsza po to, by lepiej chronić przed promieniowaniem UV.

Przeobrażenia skóry to jednak dopiero początek. Średni wzrost człowieka znacznie się zwiększy. W ciągu ostatnich 150-ciu lat, ludzkość "urosła" o 10 centymetrów. Można śmiało założyć, że tendencja ta się utrzyma.

Zmiany będą dotyczyć nie tylko wyglądu. Będziemy jeszcze dłużej żyć. Przez ostatnie 65 lat średnia wieku wzrosła o 20 lat - przypominają autorzy wideo, nad którym patronat objął National Geographic.

Pół człowiek, pół robot. To możliwe. W ciałach ludzi wszczepiane będą mikro roboty, które będą odpowiedzialne za drobne udoskonalenia ludzkiego ciała.

Po mutacjach genetycznych zmieni się kolor naszych oczu. Istnieje możliwość, że wszyscy będziemy mieli czerwone oczy - prorokują specjaliści przewidujący przyszłość za tysiąc lat.

Dużo łatwiej dogadamy się. Obecnie na świecie używa się około 7 tysięcy języków i dialektów. Według przewidywań futurologów, liczba ta może ulec zredukowaniu do zaledwie 100 języków.

Człowieka wspierać będą inteligentne maszyny. Naukowcy uważają, że komputery będą coraz bardziej przypominały w funkcjonowaniu ludzkie mózgi. I nie tylko o ich prędkość działania chodzi. Będą one w stanie także się uczyć, zapamiętywać i samodzielnie analizować to co się wokół nich dzieje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić