Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Tak działa zmywacz do paznokci. Nadal będziecie go używać?

22
Podziel się:

Po obejrzeniu tego filmiku manicure nie wydaje się już taką bezpieczną i relaksującą czynnością. Czy aceton jest aż tak niebezpieczny?

Tak działa zmywacz do paznokci. Nadal będziecie go używać?
(imgur.com)

Występujący w większości zmywaczy do paznokci aceton ma wystarczająco silne działanie, aby stopić styropian. Filmik, który opublikowany został na portalu Reddit, wzbudził przerażenie wielu dziewcząt, które paznokcie malują niemal codziennie. Pojawiło się też wiele pytań oraz sugestie, że być może warto przerzucić się na zmywacz o innym składzie chemicznym. Ale czy aceton naprawdę jest aż tak niebezpieczny dla zdrowia?

Choć aceton nie pachnie najładniej, nie jest toksyczny ani nie jest substancją szkodliwą. Nie zachowuje się też jak kwas, choć poniższe wideo mogłoby sugerować coś zupełnie odmiennego. Ten organiczny związek chemiczny z grupy ketonów występuje nawet w śladowych ilościach w naszych organizmach - w krwi i moczu. Jeśli jego stężenie wzrasta, to warto skonsultować się z lekarzem - może to oznaczać zaawansowaną postać cukrzycy. Aceton występuje też w roślinach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
ax
6 lat temu
"Występujący w większości zmywaczy do paznokci aceton ma wystarczająco silne działanie, aby stopić styropian." Bzdura niedouczonego redaktorka.Czy cukier w wodzie też się "topi"
a
7 lat temu
OMG. Lakier do paznokci rozpuszcza się w zmywaczu do lakieru. OMG.
a
7 lat temu
A cukier rozpuszcza się w wodzie... i co z tego.
Ewa
7 lat temu
Eh, pamiętam jak kiedyś czyściłam coś z plastiku zmywaczem do paznokci. I pamiętam jaki był tego efekt.
Van Sutener
7 lat temu
Nie topi, tylko rozpuszcza. Pani mówiła na przyrodzie
ple ple
7 lat temu
Od dawna robią już zmywacze bez acetonu, kiedyś były do kitu ale dzisiaj są równie skuteczne co aceton. Aceton jest szkodliwy jeśli używa się go przy uszkodonych skórkach, jeśli są zdrowe to nic im się nie stanie, ale po zmyciu lakieru należy je nawilżyć bo aceton wysusza.
ADaś
7 lat temu
Ale mi nowość! A wiecie jak zrobić lakier do drewna? hmmm w dawnych czasach jak nie było lakieru to używało się styropian i rozpuszczalnik czyli duża ilość styropianu i litr rozpuszczalnika= się lakier! wiec nowości nie odkryli
taak tak
7 lat temu
od kiedy aceton nie jest toksyczny? rakotwórczy i w dodatku przenika przez skórę...
san
7 lat temu
Pomijając aceton. Pazury malują lub zakładają na nie tipsy baby, którym nie chce się ich porządnie domyć i obciąć tylko mają za nimi całe pokłady brudu, bakterii, roztoczy. Spryskują dezodorantem utrzymane kremem na tłusto cielska mającym maskować smród . Do kompletu lakier na włosy aby wszy nie mogły się wydostać z kołtuna na łbie zwanego szumnie fryzurą. Gęba paskudna musi być pokryta warstwą tynku. Wyskubane brwi zastępuje czarna kreska malowana jakąś smołą. Jednym słowem rewaloryzacja ruiny w koszmarnym wydaniu. Do kompletu pysk glonojada i konieczny tatuaż.
///
7 lat temu
Ja będę nadal.
RoboCop
7 lat temu
Normalnie szok. Autor tego gówna powinien kozy pasać. To że polistyren reaguje z acetonem to już praktykowałem 30lat temu. Co on takiego twórczego odkrył??? Żenua!!!!!
Domowy Chemik
7 lat temu
Popularny styropian to tworzywo sztuczne: polistyren. Aceton który jest głównym składnikiem zmywaczy do paznokci swobodnie rozpuszcza polistyren. Dodatkowo aceton działa drażniąco na skórę, jest toksyczny dla flory wodnej (nigdy nie należy go wylewać do wody czy gruntu- dobrze rozpuszcza się w wodzie). Wdychane par działają negatywnie wpływają na układ nerwowy, wchłania się bardzo dobrze przez płuca. Może podrażniać śluzówki ukł. oddechowego. Można używać go na paznokcie w rozsądny sposób: najlepiej w przewiewnym miejscu, nie notorycznie. Po użyciu na skórę należy nakremować miejsca narażone na kontakt gdyż skóra może być wysuszona.
mk60bis
7 lat temu
Z filmiku wynika, że aceton jest niebezpieczny dla polistyrenu, nie dla organizmu - nawet blondynki - o ile jest używany zgodnie z przeznaczeniem.
baron
7 lat temu
wielkie halo styropian składa się w większości -98% powietrza- wielkie cuda co
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić