Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Tak Euro 2016 działa na pęcherz

0
Podziel się:

Debiutująca na Euro drużyna Islandii przyciągnęła przed ekrany większą część narodu. Bojąc się stracić cokolwiek z meczu, kibice zrezygnowali nawet z chodzenia do toalety.

Tak Euro 2016 działa na pęcherz
(Shutterstock.com)

*Pojedynki piłkarskie zatrzymały ludzi przed telewizorami. * Islandyka telewizja RUV zanotowała, że blisko 70 proc. wszystkich abonentów oglądała mecz z Węgrami. Dyrekcja mówi o "najwyższym wyniku w historii". Ale jest jeszcze inna ciekawa statystyka dotycząca Euro i Islandii. Chodzi o korzystanie z toalety w czasie meczu.

Podczas meczu z Portugalią i Węgrami odnotowaliśmy niemal zerowe zużycie wody. Myśleliśmy nawet, że to awaria. W przerwach, w islandzkich toaletach spłynął prawdziwy wodospad spuszczonej wody - tłumaczy rzecznik dostawcy wody, firmy Veitur.

*Przeciętnie Islandczycy zużywają 280 litrów zimnej wody na sekundę. *W czasie meczu z Portugalią zużycie spadło do 70 litrów. Nikt nie odrywał się od telewizora za potrzebą, by włączyć pralkę lub nalać sobie wody. Na grafice powyżej zestawiono zużycie z 7 czerwca (jaśniejszy kolor) i z 14 czerwca (ciemniejszy). Mecz skończył się o godz. 21.00. Widać, jak w przerwie nagle nastąpił wzrost zużycia o 50 litrów na sekundę. Kibice nie wytrzymali i musieli opróżnić pęcherze.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić