REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
31.07.16 (10:33)

Tak piwo smakuje lepiej. Dowiedzione naukowo

Nowe badania dowiodły, że piwo smakuje lepiej, kiedy konsumujemy je słuchając muzyki. Wspólna praca naukowców z Belgii, Wielkiej Brytanii i Holandii została opublikowana w magazynie "Frontiers of Psychology".
zeljkodan / Shutterstock.com

W badaniu uczestniczyły trzy grupy. Każda dostała to samo piwo - belgijskiego portera, jednak butelki i okoliczności różniły się. Pierwsza grupa dostała więc piwo bez etykiety, druga z etykietą, a trzeciej oprócz piwa z etykietą puszczono muzykę. Okazało się, że to właśnie tej ostatniej grupie piwo smakowało najbardziej.

Według naukowców piwne koncerny powinny wziąć pod uwagę ich odkrycie. Zasugerowali, że w procesie produkcji powinni brać udział muzycy i behawioryści. Pomoże to nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także wpłynąć na konsumentów i zmusić ich do wybierania zdrowszych produktów.

REKLAMA

Chcemy nadal zajmować się badaniem, jak dźwięk może wpływać na postrzeganie właściwości pożywienia i napojów. Mamy tu na myśli odczuwanie goryczy, słodyczy, kwaśności i gęstości - powiedział "International Business Times" zajmujący się badaniem Felipe Reinoso Carvalho.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij