aktualizacja 

Tak wegańska dieta zrujnowała jej zdrowie

Znana blogerka przyznała, że wpadła w obsesję na punkcie zdrowego żywienia.

Blonde Vegan
Blonde Vegan (Instagram.com)

Dawna Blonde Vegan dziś nie jest już entuzjastycznie nastawiona do diety wegańskiej. Kobieta przyznaje, że wyeliminowanie zwierzęcego białka z jadłospisu wywołało u niej poważne problemy zdrowotne. Rok weganizmu spowodował osłabienie, wypadanie włosów oraz zatrzymanie okresu.

Wszystko zaczęło się od bólu brzucha. By go wyeliminować, młoda kobieta postanowiła przejść na dietę wegańską. Początkowo reakcja jej organizmu na zmianę żywienia była bardzo pozytywna, bóle ustały, a Jordan wyglądała i czuła się świetnie. Wtedy zaczęła prowadzić bloga, który podbił internet.

Na blogu opisywała zalety bycia weganką. Wydała nawet książkę, która zyskała rzesze czytelników. Dzięki promowaniu zdrowego trybu życia kobieta stała się bardzo popularna. Jednak Jordan bardzo szybko wpadła w ortoreksję - zaburzenie polegające na obsesji na punkcie zdrowego żywienia.

Blogerka uświadomiła sobie, że ma problem dopiero pół roku po tym, jak przestała miesiączkować. Ponownie wprowadziła do jadłospisu ryby i jajka, a okazjonalnie nawet mięso. Teraz prowadzi bloga już jako Balanced Blonde i przestrzega przed popadaniem w żywieniowe skrajności.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić