aktualizacja 

Takiej sukienki już w życiu nie założysz

3

Oto najgorszy ze scenariuszy, jaki wyobrazić sobie może kobieta: inny gość na przyjęciu ma taką samą sukienkę! Ba! I wygląda w niej lepiej, z różnych względów.

Takiej sukienki już w życiu nie założysz
(Natalia Gorzołka)

*A jednak może być jeszcze gorzej! *W dobie łatwości przenikania się trendów w modzie, wystroju i kosmetyce, a także wyobraźni projektantów oraz potencjału wykorzystywanych tkanin, wzorzysta bawełna na poszewkę czy tkanina tekstylna na zasłonę, bez trudu może zostać wykorzystana w twojej nowej sukience, płaszczu czy blezerze. Laicy w dziedzinie tekstyliów nie będą nawet o tym wiedzieli. Ogólnodostępność materiałów potęguje różnorodność ich zastosowania.

Zlana z bieżnikiem. W najgorszym z koszmarów przychodzisz na przyjęcie, a wzór założonej sukienki zlewa się z bieżnikiem na stole czy na poduszkach kanapy gospodyni… Skrępowana chcesz się zapaść pod ziemię, a to dopiero początek imprezy.

Jak do tego doszło? W dobie uniwersalizacji, przenikania i braku jasno wyznaczonych granic, skrępowanie związane z różnym zastosowaniem tej samej tkaniny, jest wysoce prawdopodobne. Dla jednych wzór idealny będzie na spódnice, dla innych na poszewkę poduszki czy kurtynę do dziecięcego pokoju.

Sukienka, której w życiu już nie założysz! Choćbyś nie wiem jak błyskotliwie i z podniesionym czołem wyszła z krępującej sytuacji, to po powrocie do domu zedrzesz z siebie ubranie jak poparzona. Będzie to całkiem zrozumiała reakcja. Wielki chapeau bas za dotrawienie do końca przyjęcia!

Uniwersalizm. Wystrzegać się należy wzorów mocno uniwersalnych, jak klasyczne paski czy kraty, które zwiększają ryzyko prawdopodobieństwa wykorzystania materiału/wzoru dla branży zarowno odzieżowej, jak i wnętrzarskiej. Warto zdobyć podstawową wiedzę z zakresie kolorów i trendów dekoracyjnych na sezon, aby ustrzec się tego wzoru podczas uzupełniania garderoby.

Tandetny gust i styl. Wzory, tak jak i kolory, mogą uspokajać lub pobudzać. Nic nie rozwścieczy tak mocno, jak wzór sukienki leżący na stole przyjaciółki. Nic bardziej nie wytrąci z równowagi, niż leżąca obok na kanapie poduszka, w identycznym princie jak ten, który właśnie masz na sobie. “Gwoździem do trumny” może być już tylko mop czy kuchenna ścierka w tożsamym wzorze, by poczuć się jak ta ostatnia! Z jeden strony poczucie humoru krzyczy nie dajmy się zwariować, z drugiej podświadomość oskarża o tandetny gust i brak klasy...

Autor: Natalia Gorzołka

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić