Te auta są wielkim hitem. Zobacz, ile ich sprzedali

Producent aut Tesla ma powody do zadowolenia. 2015 rok był bowiem rekordowy dla tej marki.

Tesla Model S
Tesla Model S (Zdjęcie producenta)

Kalifornijski producent w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dostarczył klientom 50 580 aut. Praktycznie wszystkie egzemplarze to Model S. Jedynie 208 egzemplarzy to wprowadzona niedawno do sprzedaży nowość – SUV Model X. Ogromny skok produkcji widać po przywołaniu danych za 2014 rok. Wówczas z fabryki Tesli wyjechało 35 000 aut.

Niestety, w Polsce nie ma co liczyć na częste spotykanie Tesli. W naszym kraju jeździ zaledwie kilka Modeli S. Póki co nie mamy oficjalnego przedstawicielstwa marki, a pierwsza darmowa ładowarka („Supercharger”) jest w budowie w Poznaniu. W planach jest jednak postawienie jeszcze co najmniej kilku. Partnerem w ich budowie jest Orlen.

Jak na razie Model S jest największym sukcesem Tesli. To auto zmieniło podejście wielu osób do tego, jak działa samochód. Diagnostyka serwisowa jest w dużej mierze przeprowadzana przez internet, a pojazd dostaje nowe funkcje (np. autopilota) poprzez aktualizacje oprogramowania. Do tego jak na auto elektryczne ma niezły zasięg – nawet 500 km.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić