Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Te prace domowe doprowadzają nas do rozpaczy

Podziel się:

Wiadomo, że trzeba sprzątać łazienkę, myć okna i odkurzać. Nawet naczynia do zmywarki same się nie włożą. Na szczęście nikt nie zmusza nas, byśmy prace domowe lubili. I jak widać po badaniach opinii, niektóre z tych obowiązków kompletnie nas odrzucają.

Te prace domowe doprowadzają nas do rozpaczy
(Shutterstock.com)

Które obowiązki domowe uprzykrzają życie Polaków? Zapytani najczęściej wymieniają prasowanie. Wizja pochylania się z żelazkiem w ręku nad kolejną sztuką wymiętego w pralce ubrania wkurza niemal połowę z nas. Częściej mężczyzn (47 proc.) niż kobiety (43 proc.).

Najmniej przeszkadzają nam zakupy spożywcze (10 proc.) i wyprowadzanie psa na spacer (11 proc.). Co ciekawe, najmniej uciążliwy to obowiązek dla mężczyzn oraz mieszkańców dużych miast (100 - 200 tys. mieszkańców).

*Co 5. Polak wkurza się, gdy z góry prania trzeba coś wyciągnąć i wrzucić do pralki. *Irytuje to aż co czwartego faceta i tylko jedną na 10 kobiet. Zupełnie inaczej wygląda sprawa wyrzucania śmieci. To problem dla 8 proc. mężczyzn i aż 37 proc. pań. Na największym luzie podchodzą do tego Polacy w wieku od 45 do 55 lat.

Wyżej na liście nielubianych obowiązków są odkurzanie (25 proc.), gotowanie (30 proc.), mycie naczyń (34 proc.) i sprzątanie łazienki (39 proc.). Interesujące, że z czyszczenia kabiny prysznicowej czy szorowania wanny zrezygnowaliby najchętniej ludzie najlepiej wykształceni (45 proc.).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić