Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Telefony na kartę przestaną działać pod koniec roku?

127
Podziel się

Tzw. ustawa antyterrorystyczna doprowadzi do tego, że wiele kart pre-paid stanie się z końcem roku nieaktywnych. Chodzi o te karty, których właściciele nie podali operatorom swoich danych osobowych.

Telefony na kartę przestaną działać pod koniec roku?
(Shutterstock.com)
bEUPnTJx

Może chodzić nawet o 29 mln numerów telefonów. Aż tyle aktywnych kart znajduje się teraz w rękach operatorów. Dotychczas przy zakupie i aktywacji takich kart, dane osobowe osoby kupującej nie były potrzebne.

Nadchodzą zmiany. Kupno kart pre-paid zostanie utrudnione, bo przy zakupie będzie trzeba podać dane. Te będą rejestrowane i przechowywane przez operatorów. Podobnie jest w większości krajów europejskich, gdzie karty pre-paid również są przypisywane do konkretnej osoby.

Ustawa będzie miała wpływ na wszystkie karty pre-paid. Również na te, które już działają i z których korzystają użytkownicy. Będą oni mieli obowiązek rejestracji swoich kart u operatora. Jeśli go nie dopełnią, firmy telekomunikacyjne będą musiały zaprzestać świadczenia usług telekomunikacyjnych. Jak informuje RMF24, przepisy wejdą w życie 1 grudnia.

bEUPnTJz
bEUPnTKa
KOMENTARZE
(127)
Polak
6 lat temu
ACTA Był protest przeciwko ACTA, oraz inicjatywa społeczna, zbieranie podpisów. UDAŁO SIĘ ! POKAŻMY ŻE POTRAFIMY JESZCZE RAZ !
Hooy polski
6 lat temu
Czekajcie pisurwy jak ktoś upubliczni nagranie ostatniej rozmowy klonów. To będzie szok, ale zarazem ulga, bo będzie wiadomo skąd w nieudaczniku tyle nienawiści i poczucia winy, które musi pomścić. Pytanie tylko czy zwrócą towarzystwu ubezpieczeniowemu ponad 100 mln zł (tak, tak - nie pomyliłem się), bo brawury nie można ubezpieczyć jako "wypadku". To że takie nagranie istnieje to nawet nie mam najmniejszych wątpliwości. Po prostu ktoś czeka na "swój czas".
Genitazy
6 lat temu
Heh ...właściwie argument, że to element kontroli społeczeństwa, jest dość słaby, biorąc pod uwagę to, że karty płatnicze są niemal rektoskopią pokazując kto, co i gdzie kupił, a używa ich pewnie więcej osób, niż tych z telefonami w systemie pre-paid.
bEUPnTKb
~rafgraf2
6 lat temu
Hmmmmmmmm.....Platforma Obywatelska chciała zmusić obywateli do rejestracji kart SIM już rok temu. Cóż trzeba będzie się solidnie namyśleć co dalej robić......
roman256
6 lat temu
naliczyłem jak na tą godzine 152 komentarze , pytam się gdzie jest reszta komentarzy i dlaczego kasujecie je jeśli człowiek pisze troszke prawdy i bez przekleństw . Tyczy się to również mojego wpisu , powiem wprost wam ludzie zróbcie zdjęcie swego wpisu i opublikujcie np; na fb aby udowodnić innym jaka jest manipulacja wpisami na tej stronie.
gość
6 lat temu
Rozumiem że zwolennicy uważają, że rejestracja kart pre-paid sprawi, że małżonkowie przestaną zdradzać, przestępcy zaprzestaną swojej haniebnej działalności a żartownisie zmądrzeją :)
cbcbcb
6 lat temu
A nie podobało się jak informowali "Rozmowy kontrolowane " w PRL - u, bo nigdy nie było komuny.
jaki
6 lat temu
Coście ssyny uczynili z tej krainy . . .?!
kajak85
6 lat temu
państwo policyjne..... masakra jakas
Spor
6 lat temu
New World Order
pokój z Wami
6 lat temu
Po wprowadzeniu rejestracji, gdybym chciał się zamachnąć rabowałbym telefony dzieciom idącym do szkoły. Większość różnych ograniczeń przeważnie utrudnia życie uczciwym.
nowy
6 lat temu
Ale mi nowość w Niemczech już od lat to jest.
wizjoner
6 lat temu
To dopiero początek... Następnym krokiem będzie całkowite zablokowanie wszystkich kart (nawet tych zarejestrowanych). Żeby z kimś pogadać, będzie się dzwonić przez CENTRALĘ na numer 997
bEUPnTJT
bo to polska
6 lat temu
kiedy w historii polski mamy to zapis że isis bądź święta wojna która trwać będzie do panowania nad światem przez muzułmanów kiedy był atak puścić bombę atomową trzeba kiedyś wypróbować sprzęt i kiedy będziemy zarabiać w euro dolarach funtach bo to polska jest i tu niema biedy i płaczu przyzwyczaj się polaku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić