Ten film ściska za serce. Do końca nie chciał go opuścić

22

We Włoszech wciąż odbywają się pogrzeby osób, które zginęły podczas środowego trzęsienia ziemi.

Pies
Pies (Youtube.com)

Cocker spaniel znalazł się wśród żałobników opłakujących ofiary kataklizmu. Na zamieszczonym w sieci filmiku widać, jak smutny pies kładzie się koło trumny w hali sportowej w Ascoli Piceno, gdzie odbył się zbiorowy pogrzeb dziesiątek osób, które poniosły śmierć pod gruzami budynków w okolicznych miejscowościach. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył również włoski prezydent Sergio Mattarella i premier Matteo Renzi - donosi dziennik "La Stampa".

Podczas pogrzebu nie zabrakło również innych poruszających gestów. Jeden ze strażaków, którzy brali udział w akcji ratunkowej, przybył na ceremonię z listem skierowanym do 10-letniej Giulii Rinaldo. Dziewczynka została znaleziona martwa, a mężczyzna nie mógł sobie darować, że nie dotarł do niej na czas.

Witaj maleństwo. Udało mi się wyciągnąć cię z tego więzienia gruzu. Wybacz nam, że przybyliśmy zbyt późno. Niestety już przestałaś oddychać, ale chcę, żebyś wiedziała, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, by cię uratować. Kiedy wrócę do mojego domu w l'Aquili, będę wiedział, że jest anioł obserwujący mnie z nieba. Będziesz świecącą gwiazdą w nocy. Żegnaj Giulio, kocham cię, mimo że nigdy nie miałaś okazji mnie poznać - napisał strażak o imieniu Andrea.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według najnowszego bilansu trzęsienie w środkowych Włoszech pochłonęło 291 ofiar śmiertelnych. Ratownikom udało się wydobyć spod gruzów 238 żywych osób. Wstrząsy o sile 6,2 w skali Richtera dokonały ogromnych zniszczeń, a liczne wstrząsy wtórne znacznie utrudniały akcję ratunkową.

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić