Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ten robot wygląda jak człowiek

Podziel się

Naukowcy z Singapuru skonstruowali robota funkcjonującego w oparciu o oprogramowanie podobne do tego, które Apple stworzyło dla aplikacji Siri.

Ten robot wygląda jak człowiek
(Youtube.com)
bETAyvnV

Robot otrzymał imię Nadine. Został nazwany na cześć Nadine Thalmann, która skonstruowała androida oraz posłużyła za wzór dla jego wyglądu. Robota pokrywa tworzywo przypominające ludzką skórę. Po posiada też realistycznie wyglądające włosy. Co ciekawe, człekokształtna maszyna została obdarzona osobowością, uczuciami oraz umiejętnością zmiany nastroju. Jak na razie Nadine testowano pod kątem przydatności w pracach biurowych.

Naukowcy wiążą z Nadine ambitne plany. Planują wykorzystać ją jako pomoc domową oraz towarzysza dla dzieci oraz osób starszych. Robot posiada funkcję rozpoznawania konkretnych osób oraz zapamiętywania przeprowadzonych rozmów. Rzekomo miewa również... napady złego humoru. Nadine została stworzona na uniwersytecie Nanyang Technological w Singapurze.

Zamieszczone w sieci nagranie pokazuje interakcję robota z człowiekiem. Wygląda na to, że właśnie urzeczywistniają się scenariusze wielu filmów z gatunku science-fiction.

bETAyvnX

"Jestem towarzystwem dla człowieka, potrafię wyrażać emocje i rozpoznawać ludzi" - mówi maszyna zapytana o swoje funkcje.

bETAyvoy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić