Ten wiek to pułapka. Będziesz smutny aż do sześćdziesiątki

14

Ludzie w wieku 40-59 lat są najmniej szczęśliwą i najbardziej zatroskaną grupą. Powodują to presja opieki nad dziećmi oraz niepokój o starzejących się rodziców – wynika z badań brytyjskiego narodowego urzędu statystycznego.

Ten wiek to pułapka. Będziesz smutny aż do sześćdziesiątki
(Shutterstock.com)

Ludzie w średnim wieku są najmniej zadowoleni z życia. Mają także najwyższy poziom lęku. Nawet grupa wiekowa 90+ wypadła w badaniu lepiej.

Ogólnie kobiety są zatroskane bardziej niż mężczyźni. Z badania wynika jednak, że jednocześnie są bardziej szczęśliwe w życiu.

Poziom zadowolenia zaczyna spadać u wszystkich powyżej 35. roku życia. Tendencja ta jednak odwraca się, gdy osiągamy 60 lat. Ludzie w wieku 65-79 lat to według raportu najszczęśliwsza grupa wśród dorosłych.

Czterdziestolatkowie mają najmniej czasu. Szukają równowagi pomiędzy zobowiązaniami zawodowymi a życiem rodzinnym. Mnożą się ich obowiązki. Dawniej kobiety rodziły dzieci prędzej. Obecnie, gdy rodzą często po 30. roku życia, w kolejnej dekadzie muszą jednocześnie opiekować się dorastającym dzieckiem i chorującymi coraz częściej rodzicami.

Badanie objęło ponad 300 tys. osób. Dane były zbierane przez trzy lata od 2012 r. Nie dorastaj, to pułapka – mówi brytyjskie przysłowie. Raport wskazuje, że to może być prawda

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić