Teraz napijesz się wina ze... swoim kotem!

3

Ten wynalazek zrewolucjonizuje życie wszystkich samotnych kobiet, które piątkowe wieczory zwykły spędzać w towarzystwie butelki ulubionego Chardonnay i swojego pupila. Teraz już nie będą musiały pić same. Jedna z amerykańskich firm wynalazła specjalne wino, na widok którego każdy sierściuch radośnie zamiauczy.

Teraz napijesz się wina ze... swoim kotem!
(flickr.com, Will Keightley)

Wino Apollo Peak jest produkowane specjalnie dla mruczków. Wymyślone w Denver w Stanach Zjednoczonych robi prawdziwą furorę na tamtejszym rynku. Nie zawiera alkoholu, który jest niezwykle groźny dla życia zwierząt, jednak ma w sobie coś, za co każdy kot zrobiłby wiele...

Właściciele zwierzaków mają do wyboru dwa rodzaje trunków. Wśród nich znajdziecie Pinot Meow (czerwone) i MosCATo (białe), które zawierają naturalną kocimiętkę, wodę, a czerwoną barwę uzyskują dzięki bezsmakowemu barwnikowi z buraków.

Wino dla kotów istnieje już w Japonii, jednak ma jedną poważną wadę. Oprócz tego, że Nyan Nyan Nouveau dostępne jest jedynie w kraju jego pochodzenia, to wśród składników znaleźć można m.in. bardzo szkodliwą dla zdrowia pupili esencję z winogron.

Wino amerykańskie nie jest jednak wolne od podobnych problemów. Lekarz weterynarii Katy Nelson w rozmowie z "Huffington Post" zasugerowała, że kocimiętka też może być szkodliwa dla niektórych kotów.

Może zmieniać kolor moczu zwierzęcia, więc jeśli wasz kot ma skłonności diabetyczne lub jest na tyle młody, że monitorujecie kolor jego moczu w poszukiwaniu ewentualnej dolegliwości, to zmiana barwy wydzieliny może was zmylić - powiedziała Nelson.

Jednak większość kotów bez obaw może korzystać z nowego trunku. Tak więc, jeśli macie ochotę na pogaduchy z pupilem przy lampce wina, nie krępujcie się!

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić