Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Terroryści z ISIS w niemieckiej armii. Prześwietlą rekrutów

9
Podziel się

Władze Bundeswehry przyznały, że odkryły w swoich strukturach 64 islamistów. Jednocześnie ogłosiły, że wszyscy pragnący zaciągnąć się do armii powinni zostać prześwietleni w poszukiwaniu połączeń z dżihadystami.

Terroryści z ISIS w niemieckiej armii. Prześwietlą rekrutów
(Getty Images, Sean Gallup)
bETCDqTF

W armii zanotowano także prawie 300 liczbę ekstremistów. Według niemieckiego wojska niebezpieczny element przyciąga do armii możliwość odbycia profesjonalnego treningu, który później będą mogli wykorzystać w swoich działaniach, na przykład planując ataki terrorystyczne na terenie Niemiec.

Niemiecka armia trenuje żołnierzy w posługiwaniu się wszelką bronią, która może mieć zastosowanie w walce. Terroryści mogą użyć tych zdolności, aby przeprowadzać dobrze przygotowane akty przemocy w kraju i za granicą - można przeczytać w reporcie Bundeswehry, cytowanym przez "The Telegraph".

Propozycja armii na pewno wiąże się z dodatkowymi kosztami. Trzeba na przykład zatrudnić przynajmniej 90 wojskowych urzędników, którzy co roku będą sprawdzać około 20 tysięcy żołnierzy. Wygląda jednak, że reformy, za które rocznie armia płacić będzie 8 milionów euro, wejdą w życie w lipcu przyszłego roku.

bETCDqTH

W Bundeswehrze boją się islamistów, ale z otwartymi rękami witają uchodźców. Niedawno pojawiła się informacja o pomyśle niemieckiego rządu, który chce, aby zgłaszali się oni do odbycia podstawowego szkolenia. Jeśli program ruszy, uchodźcy (w zamyśle głównie Syryjczycy), nie dostaną jednak broni do rąk, ale będą szkoleni wyłącznie do prac w służbie cywilnej. Niemcy chcą ich nauczyć zawodów technicznych, rzemieślniczych i medycznych. Pomysł wzbudził duże kontrowersje.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETCDqTN

bETCDqUi
KOMENTARZE
(9)
olki
5 lata temu
to nie zgodne z konstytucją żeby obcych do wojska i gdzie kolwiek przyjmowac do roboty
Genitazy
5 lata temu
,,W armii zanotowano także prawie 300 liczbę ekstremistów.'' Co autor miał na myśli ? Czy nikt nie koryguje tych wypocin płodzonych przez półanalfabetów ?
II
5 lata temu
Ja bardzo przepraszam, ale już rok temu pisałem, że to inwazja.
bETCDqUj
sdbf
5 lata temu
ale skąd islamiści w niemczech? przecież betonowa makrela dba o swoich rodaków - niemców i za to ją kochają
zmija
5 lata temu
do tego "glupiego narodu" jezdzisz i zarabiasz grosze przy zmywaku...
jj
5 lata temu
"boją się islamistów, ale z otwartymi rękami witają uchodźców"... ciekawe jak ich rozróżniają, zwłaszcza, że "nawrócić" się mogą w każdej chwili
jbox-er
5 lata temu
Szukacie wroga na wschodzie,a na zachodzie odwieczny wróg zbroi się w bezwzględnych morderców.Chyba czasy SS zaczynają wracać.Za jakiś czas znowu będzie drang nach osten .Mordowanie niewiernych będzie bardzo łatwe,bo nasze zdradzieckie nierządy bardzo boją się Polaków nie chcąc ich uzbroić.Pozostaną nam widły,kosa,maczeta i nóż kuchenny.
wężownik
5 lata temu
Niemcy to jednak głupi naród, pokarzą dzieciaka gdzieś w SYRII i przyjmą setki byków do siebie to jest.. normalne.
333
5 lata temu
sami się wysadzą od wewnątrz a przy okazji i my zarobimy te mieszanie krwi to koniec europy jaką znaliśmy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić