Terroryści zaatakują na promie? Wojsko wkroczyło do portu

43

Europa coraz bardziej boi się ataku terrorystycznego. Tylko w ostatnim czasie aż trzy państwa dostały informacje o możliwym zamachu.

Terroryści zaatakują na promie? Wojsko wkroczyło do portu
(Lionel Allorge/Wikipedia CC BY-SA 3.0)

Terroryści mają podobno na celowniku brytyjskie promy wypływające z Calais. Jak podaje „Daily Mail”, francuskie władze wysłały tam specjalne jednostki, które mają pilnować porządku i zapobiec ewentualnemu atakowi. W porcie pojawiło się wielu ciężko uzbrojonych żołnierzy i policjantów.

Środki ostrożności zwiększono też na holenderskim lotnisku Schiphol. Policja organizuje bardziej szczegółowe przeszukania nie tylko osób przebywających w porcie lotniczym, ale również w jego okolicy. Zatrzymywane były samochody, co powodowało korki.

Z kolei w Belgii wyraźne poszlaki wskazywały na to, że gdzieś w kraju ma dojść do zamachu. W sprawie zatrzymano już dwie osoby - 33-letniego Nourredine'a H. i jego brata Hamza H. W ich mieszkaniach i kilku powiązanych lokalizacjach nie znaleziono jednak broni i ładunków wybuchowych. Ostatecznie sąd ma zdecydować, czy areszt zostanie wydłużony ponad 24 godziny.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić