Terroryści znowu zaatakują we Francji. Poważne ostrzeżenie

25

Wygląda na to, że we Francji długo jeszcze nie będzie spokojnie. Przed kolejnymi atakami ostrzegł właśnie premier tego kraju – Manuel Valls.

Terroryści znowu zaatakują we Francji. Poważne ostrzeżenie
(Dan Kitwood / Getty Images)

W rozmowie z radiem Europe 1 powiedział, że zagrożenie jest maksymalne. Według podległych mu służb Francja jest na celowniku terrorystów, którzy przeprowadzą nowe zamachy.

Premier zaznaczył, że wywiad pracuje na pełnych obrotach. Na oku ma ok. 15 tys. osób podejrzewanych o radykalizowanie się. 700 dżihadystów z Francji walczy w Iraku i Syrii. Zaledwie w sobotę oskarżono Ornellę G. o przygotowywanie zamachu na katedrę Notre Dame w Paryżu. W jej torebce znaleziono list, w którym przyrzekała wierność ISIS.

*Valls ma też świadomość, że ataków mogą przeprowadzić niepełnoletni. *Potwierdza to najnowszy przypadek 15-latka, który został zatrzymany za kontakty ze znanym islamistą – Rashidem Kassimem. Chłopak miał przygotowywać atak terrorystyczny. Już wcześniej zasądzono wobec niego areszt domowy.

W podwyższonej gotowości są też służby wywiadowcze USA. W rocznicę ataku na wieże World Trade Center szef Al-Kaidy Ayman al-Zawahiri powiedział, że jeśli przestępstwa przeciwko islamowi będą się powtarzać, Stany Zjednoczone muszą być przygotowane na kolejne zamachy.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić