Test poszedł świetnie. Loty w kosmos dla ludzi jeszcze w tym roku

24

Loty próbne z ludźmi na pokładzie niezwykłego samolotu rozpoczną się już za trzy miesiące.

Test poszedł świetnie. Loty w kosmos dla ludzi jeszcze w tym roku
(Virgin Galactic)

Maszyna firmy Virgin Galactic bezpiecznie wylądowała. Wcześniej osiągnęła pułap 15 kilometrów. Niezwykły samolot został wyniesiony na tę wysokość przez inny, dwukadłubowy, służący specjalnie do tego celu. Suborbitalny samolot już samodzielnie i bezpiecznie usiadł w kalifornijskim Mojave's Air and Space Port. Był to już siódmy test konstrukcji.

Osiągnęliśmy maksymalną prędkość poślizgu (0,9 Macha), jaką możemy osiągnąć bez odpalania silnika rakietowego - głosi komunikat.

Przez dwa lata testy nie były możliwe. Po katastrofie maszyny zbudowanej przez Virgin Galactic w 2014 roku Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego Stanów Zjednoczonych (FAAA) odebrała firmie licencję. W 2014 roku zginął pilot, a drugi został poważnie ranny. Po pomyślnym teście założyciel przedsiębiorstwa nie krył zadowolenia.

Najpóźniej w kwietniu samolot VSS Unity zabierze ludzi na loty próbne, ja też powinien być na pokładzie - oświadczył Richard Branson.

Docelowo samolot ma osiągać pułap 80 kilometrów. Silnik rakietowy będzie uruchamiany jedynie na minutę, by osiągnąć próg przestrzeni kosmicznej. Virgin Galactic obiecuje cudowne wrażenia, łącznie ze stanem nieważkości - informuje "Daily Mail".

Zobacz także: Zobacz także: NASA pokazała niesamowitą wizualizację Wielkiej Mgławicy Oriona

Komercyjne loty mają rozpocząć się w końcu roku. Czeka na nie około 700 osób, które wykupili bilety. Wśród nich nie brakuje gwiazd. Za możliwość lotu suborbitalnego 250 tysięcy dolarów zapłacili między innymi Katy Perry i Brad Pitt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić