Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Test szóstoklasisty 2016. Oto arkusze zadań

5
Podziel się

Do egzaminu przystąpiło blisko 348 tysięcy uczniów szóstych klas. Z czym musieli się zmierzyć?

Test szóstoklasisty 2016. Oto arkusze zadań
(PAP, Lech Muszyński)
bEUrdMFx

*Egzamin był podzielony na dwie części. *Pierwsza rozpoczęła się o godzinie 9. Uczniowie mieli 80 minut na rozwiązanie zadań z zakresu języka polskiego i matematyki. Druga wystartowała po krótkiej przerwie. O 11.45 uczniowie zmierzyli się z językiem obcym. Mieli na to 70 minut - podaje RMF24

*Na sprawdzianie z języka polskiego analizowani m.in. ziarna kakaowca. * Pod lupę musieli też wziąć wiersz "Jarzębina" Leopolda Staffa. Arkusz z języka polskiego i matematyki dostępny jest TUTAJ.

Test z języka angielskiego dostępny jest TU, a transkrypcja nagrań TUTAJ. Sprawdzian z języka francuskiego wyglądał TAK, a transkrypcję sprawdzisz TU.

bEUrdMFz

*Uczniowie mogli też zdawać języki hiszpański lub niemiecki. *Test z języka hiszpańskiego wyglądał TAK, TU znajdziecie transkrypcję nagrań. Arkusz z języka niemieckiego dostępny jest TUTAJ, a transkrypcja TU.

*To był ostatni rok, kiedy uczniowie przystępowali do tego sprawdzianu. * Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, zostanie on zlikwidowany.

bEUrdMGa
KOMENTARZE
(5)
gość
6 lat temu
Czy godzina do języka obcego dobrana przypadkowo?
babcia
6 lat temu
Te pytania to kpina z dzieci i rodziców. Pogubić się można w wypełnianiu tej głupoty i nie chodzi tu o samą wiedzę, ale o sposób zaznaczanie odpowiedzi i jeszcze przenoszenia na kartę. Ten kto to wymyślił, powinien swojego bachora posadzić, żeby się głowił, albo sam wypełniać takie testy do śmierci.
Wiktor
6 lat temu
Ten egzamin to jakaś paranoja.Przecież wiadomo że nie wpływa on na to czy dziecko się dostanie do gimnazjum.Gimnazjum jest obowiązkowe. Więc po co niepotrzebnie stresować te dzieciaki?
bEUrdMGb
ona
6 lat temu
Język angielski trwał 45 minut.
moni
6 lat temu
Po krótkiej przerwie haha - trwała 1.5 godz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić