Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

To będzie hit tegorocznych świąt. Jest tylko jeden problem

Podziel się

Dla jednych wymarzona zabawka, dla innych same kłopoty.

To będzie hit tegorocznych świąt. Jest tylko jeden problem
(Shutterstock.com)
bETQPNRx

Ocenia się, że milion dronów trafi w tym roku pod choinkę w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Ta pozornie dobra informacja ma także inny wydźwięk. Dla jednych latający gadżet będzie spełnieniem marzeń, dla innych zawodowym wyzwaniem i poważnym zagrożeniem.

*Szef FAA (Federal Aviation Administration), Rich Swayze, jest zaniepokojony perspektywą pojawienia się w powietrzu tak dużej liczby bezzałogowych urządzeń. * Jego obawy wydają się jak najbardziej uzasadnione. W rękach osoby nieposiadającej dostatecznej wiedzy, latająca "zabawka" może być niebezpieczna. FAA planuje więc przeszkolić sprzedawców sieci supermarketów Walmart, która oferuje obecnie 19 różnych modeli tego typu urządzeń. Dzięki temu świadomość w zakresie zagrożeń i bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej wsród nabywców dronów ma się zwiększyć.

*Przypomnijmy, że w 2015 roku FAA zarejestrowała blisko 700 incydentów z udziałem dronów i samolotów pasażerskich. *Biorąc pod uwagę rosnącą popularność bezzałogowych urządzeń, atrakcyjne ceny i powszechną dostępność, należy spodziewać się dalszego wzrostu zagrożenia, które dotyczy nie tylko bezpieczeństwa podróżnych. Operatorzy dronów są oskarżani m.in. o zakłócanie prac straży pożarnej, przemyt narkotyków i szpiegostwo.

bETQPNSa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić