To jedzenie zapewnia erekcję bez zakłóceń. Nowe odkrycie

15

Przed zaburzeniami erekcji chronią mężczyzn produkty zawierające duże ilości flawonoidów, takie jak owoce cytrusowe i czerwone wino – wykazały badania naukowe.

To jedzenie zapewnia erekcję bez zakłóceń. Nowe odkrycie
(Pixabay.com)

Naukowcy z dwóch uniwersytetów - Harvarda i East Anglia - prowadzili swoje prace przez ponad 30 lat. Przebadali 50 tys. mężczyzn w średnim wieku. Stwierdzili zaburzenia erekcji u co trzeciego obserwowanego – podaje PAP.

Problemy z erekcją zmniejszały się jednak o 10 procent u tych mężczyzn, którzy jedli produkty z flawonoidami.Są to substancje o silnych właściwościach przeciwutleniających. Występują głównie w owocach cytrusowych, również w warzywach (pomidorach, papryce i brokułach)
, roślinach strączkowych, herbacie, yerba mate i czerwonym winie.

Szefowa zespołu badawczego Aedin Cassidy podkreśla, że już wcześniej znano pozytywne działanie flawonoidów. Wiadome było, że zmniejszają ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz choroby sercowo-naczyniowe. Jednak dopiero po raz pierwszy wykazano, że chronią mężczyzn również przed zaburzenia erekcji.

Najlepsze efekty daje większe spożycie przeciwutleniaczy w połączeniu z częstymi spacerami.Wystarczy 5 godzin tygodniowo, a ryzyko zaburzeń erekcji zmniejsza się wtedy nawet o 21 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić