aktualizacja 

To największa pływająca elektrownia słoneczna w Europie

4

Nie ma turbin ani kominów. Na przedmieściach Londynu powstaje elektrownia składająca się wyłącznie z 23 tysięcy ogniw słonecznych. Jej budowa jest już na finiszu.

To największa pływająca elektrownia słoneczna w Europie
(Youtube.com, moshmulla)

*Inwestycja kosztuje 6,5 miliona funtów. *Jak tylko się zakończy, pomoże w uzdatnianiu wody na obrzeżach Londynu – informuje "Sky News".

Za budową stoi United Utilities. Brytyjska firma wodociągowa chce dzięki niej obniżyć koszty energii, która jest zużywana w procesie oczyszczania wody. Zyskają klienci, którzy w efekcie będą płacili niższe rachunki.

Panele i przewody działają optymalnie w niższej temperaturze. Jedną z największych zalet jest to, że woda utrzymuje ich niską temperaturę i faktycznie zwiększa wydajność instalacji – tłumaczy Nick Boyle, dyrektor Lightsource - firmy, która zbudowała instalację.

*Elektrownia będzie miała moc 6,3 MW. * Pozwoli to zaspokoić potrzeby około 1,6 tysięcy gospodarstw domowych. W Londynie wykorzystanie niezabudowanych terenów jest na wagę złota. Panele utrzymują się na wodzie dzięki wypełnionym powietrzem tratwom i 177 kotwicom zamontowanym na dnie zbiornika.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić