aktualizacja 

To on podłożył bombę we Wrocławiu?

62

Dolnośląska Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o atak bombowy we Wrocławiu. Jego ładunek miał eksplodować w autobusie. Nie stało się tak, ponieważ na przystanek wyniósł go kierowca i tam doszło do wybuchu.

To on podłożył bombę we Wrocławiu?
(Dolnośląska Policja)

Oprócz portretu, policja udostępniła także nagrania z kamer dworca. Widać na nich wyraźnie mężczyznę, który ma ok. 25 lat, 180 cm wzrostu, charakteryzuje się szczupłą sylwetką oraz pociągłą i pozbawioną zarostu twarzą. Jego włosy są ciemnobrązowe i raczej krótkie. Mężczyzna w chwili podkładania bomby nosił przyciemniane okulary. Miał na sobie ciemną bluzę z kapturem i czarne spodnie dresowe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do eksplozji doszło na przystanku obok skrzyżowania ulic Dworcowej i Kościuszki. Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że ładunek z nieustaloną substancją i gwoździami, podrzucony w czwartek w autobusie linii 145, miał zapalnik czasowy. Bomba wybuchła zaraz po tym, jak kierowca wyniósł z pojazdu podejrzany pakunek. Lekko ranna została kobieta, którą natychmiast odwieziono do szpitala. W momencie zdarzenia pojazd był pełen pasażerów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić