o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

To ona najbardziej inspiruje kobiety

0
Podziel się

Nie mogło być inaczej. W ankiecie przeprowadzonej wśród Brytyjek najbardziej inspirującą fikcyjną bohaterką została Bridget Jones. Zaraz za nią znalazła się bohaterka "Harry'ego Pottera" Hermiona Granger, która pierwsze miejsce zajęła na liście tworzonej przez... mężczyzn.

To ona najbardziej inspiruje kobiety
(materiały promocyjne)
bDUyUtpN

Kobiety doceniły jej upór w dążeniu do szczęścia i naturalność. Na kolejne miejsce listy trafiła bohaterka książek Jane Eyre oraz tytułowa Matylda z filmu z 1996 roku. Piąte miejsce zajęła Katniss Everdeen z serii "Igrzyska śmierci", a szóste Scarlett O’Hara ("Przeminęło z wiatrem").

Bridget to moja bohaterka - pije, pali i sprawia kłopoty, ale w głębi jest niezwykle miłą osobą, która po prostu nieco boi się otaczającego ją świata - przyznała 31-letnia Hannah Richards cytowana przez metro.co.uk.

Wśród mężczyzn Bridget zasługiwała tylko na 3. miejsce. Drugie miejsce na ich liście przypadło ... księżnicce Lei z sagi "Gwiezdnych wojen". Katniss Everdeen i Scarlett O’Hara zajęły uplasowały się tuż za podium. W odróżnieniu od kobiet panowie zagłosowali również m.in. na Beatrix Kiddo (główna bohaterka "Kill Bill") oraz Clarice Starling ("Milczenie owiec"). Ankietę wśród tysiąca kobiet i tysiąca mężczyzn przeprowadziła firma Ziffit.com.

bDUyUtpP

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUyUtqq
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić