Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

To w tym wieku ludzie są najszczęśliwsi. Zdziwieni?

3
Podziel się

Brytyjski odpowiednik GUS-u opublikował właśnie wyniki ciekawych badań. Dowiadujemy się z nich w jakim wieku ludzie są najmniej szczęśliwi, a w jakim najbardziej. Można się zdziwić.

To w tym wieku ludzie są najszczęśliwsi. Zdziwieni?
(Pixabay.com)

*Badania przeprowadzono na pokaźnej grupie osób. *W ankiecie między 2012, a 2015 rokiem, wzięło udział ponad 300 tys. dorosłych. Okazuje się, że najmniej zadowolonymi z życia są osoby w wieku 50-54 lat. Z kolei najbardziej – staruszkowie.

Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Eksperci jako jeden z czynników podają różne postrzeganie świata i różne definicje szczęścia. Starsze osoby patrzą na świat przez pryzmat innych doświadczeń niż młodsi. Z kolei grupa w wieku 50-54 ma z reguły najmniej wolnego czasu i niejednokrotnie pojawiają się problemy z balansowaniem między rodziną, a pracą.

Martwi jednak duży niepokój, który rośnie wraz z biegiem lat. Spada dopiero po przekroczeniu 55 lat. Czy zatem dla osób nieco młodszych są jakieś dobre wieści? Tak – potem będzie lepiej.

KOMENTARZE
(3)
koko
6 lat temu
Coś w tym jest. Dzieci odchowane, mieszkanie urządzone, rozwód zaliczony i odchorowany, zdrowie nie najgorsze, zęby wybielone, botoks, leki przeciwbólowe i na wzdęcia w zasięgu ręki, kredyty pospłacane. Można rzec: sytuacja pod kontrolą. Tylko się cieszyć.Wprawdzie emeryturka marna, ale co się będę czepiać szczegółów :)
Grzegorz
6 lat temu
Tak ,tylko badania prowadzone były w UK, a my jesteśmy w Polsce. Osoby pracujące do 67 roku życia za niewielką stawkę ,czekający na emeryturę na pewno nie są tak szczęśliwi jak ludzie na wyspach! Nie mówiąc już o kolejkach do lekarza i drogich lekach.
Torrez
6 lat temu
Co za tytuł w ogóle, chyba jak zwykla jakieś badanie pro-zachodnie, ludzi, którzy myslą tylko o sobie. Jak tak patrzę na największą klęskę na bliskim wschodzie od czasów Chrystusa, to nie powiedziałbym, że Ci ludzie są szczęśliwi. No jak zaczną tam paradować geje, lesbijki i gender ala amerykańska demokracja, to faktycznie ludzie będą szczęśliwsi?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić