To zdjęcie roztopiło serca internautów. Niezwykła historia

23

89-letni mieszkaniec Chicago musiał przerwać swoją emeryturę po śmierci córki, by pomóc finansowo wnukom. Kiedy zdjęcie przygarbionego staruszka, pchającego wózek z lodami, pojawiło się w internecie, ludzie rzucili się na pomoc.

To zdjęcie roztopiło serca internautów. Niezwykła historia
(Facebook.com, Joel Cervantes Macias)

W sprawie Fidencio Sancheza uzbierano ponad 250 tysięcy dolarów. To prawie milion złotych. Internauci wpłacali pieniądze na internetowy serwis crowdfundingowy GoFundMe. Emeryt wrócił do wcześniej wykonywanej pracy, bo jego skromna emerytura nie wystarczyła na utrzymanie dwóch wnuków. Lody sprzedawała też jego żona, ale musiała przestać, bo nie pozwalało jej na to zdrowie.

Co mieliśmy zrobić? Trzeba było płacić rachunki. Budzę się rano i pracuję do ósmej wieczór - powiedział staruszek w rozmowie z ABC News.

Zbiórkę rozkręcił właściciel meksykańskiej restauracji Joel Cervantes Macias. Najpierw postanowił on wspomóc lodziarza 50 dolarami, płacąc po prostu za jego produkty. Później jednak, kiedy usłyszał jego historię, zrobił mu zdjęcie, które umieścił na Facebooku, a potem na GoFundMe, licząc na to, że ludzie uzbierają w szczytnym celu 3 tysiące dolarów. Ten cel osiągnięto w zaledwie 3 godziny. Później było tylko lepiej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić