Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Torturowali ludzi lalkami. Sceny jak z horroru

8
Podziel się:

Dwie osoby z personelu ośrodka Ashbourne House w Middleton w Wielkiej Brytanii zostały zawieszone, gdy okazało się, że "znęcają się" nad lalką terapeutyczną. Pacjenci z demencją uważają takie lalki za prawdziwe dzieci.

Torturowali ludzi lalkami. Sceny jak z horroru
(manchestereveningnews.co.uk)

„Umieraj, dziecko, umieraj” – krzyczała opiekunka w ośrodku. Na wideo widać, jak z impetem rzuciła zabawką w obecności chorych przebywających w domu opieki – informuje lokalny serwis manchestereveningnews.co.uk (M.E.N.).

Jeszcze bardziej szokujące są zdjęcia z ośrodka. Pracownica wiesza lalkę, suszy w suszarce, gotuje ją i wlecze po podłodze na sznurze.

Sprawa wyszła na jaw, bo pracownicy ośrodka przesyłali sobie zdjęcia za pomocą aplikacji WhatsApp. Dowiedział się o tym M.E.N. i powiadomił dyrekcję ośrodka.

W Ashbourne House przebywa 29 osób powyżej 65. roku życia. Ośrodek opiekuje się ludźmi, którzy nie mogą już sobie radzić sami, w tym chorymi dotkniętymi demencją starczą. Władze domu opieki są zszokowane zachowaniem pracowników. Sprawa trafiła na policję. Na czas prowadzenia dochodzenia dwie osoby zostały zawieszone.

Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie. Tacy ludzie nie powinni pracować w domu opieki – powiedział rzecznik ośrodka Ashbourne House.

Lalki terapeutyczne są często stosowane u pacjentów z demencją. Wzbudzają pozytywne uczucia. Sprawiają, że starsi ludzie nie czują się już tak samotni i opuszczeni. Wielu z pacjentów ośrodka traktuje lalki jak własne dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
gość
7 lat temu
Jest popełniany stale ten sam błąd ,brak nadzoru nad personelem,brak kontroli zewnętrznej nad takimi placówkami kiedy trzeba być szczególnie wyczulonym na możliwość zachowań nie godnych ludzi którym powierzono opiekę.
Arek
7 lat temu
Co islam robi z ludźmi przykre
xyz
7 lat temu
co za psychole....ale spokojnie... starość ich tez dopadnie... a bycie starcem w dzisiejszych czasach to koszmar, bo traktuja cie jak niepotrzebna rzecz, niechciana przez rodzine i potem trafiasz do takiego osrodka
Aaa
7 lat temu
Tak często to miesjce pracy Polaków glównie Polek. Kobieta na filmie ma jednak typowy rodowity akcent Brytyjski (klasy niższej).
kmnb@wp.pl
7 lat temu
Sprawczynie zostały zawieszone? Powinny zostać powieszone. Kamil Nubiński
loko
7 lat temu
Takie ośrodki to często miejsce pracy emigrantek z Polski...
Dorota
7 lat temu
Nie chodzi o zamordowanie lalki. Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o to ze ci starzy chorzy ludzie myśleli ze to prawdziwe dziecko. Co oni biedni musieli przeżywać. ..
Skur...
7 lat temu
Skur...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić