Torturują niedźwiedzia polarnego ku uciesze tłumu. Pomóżmy go uwolnić

17

To jedna z tych historii, po których stracicie wiarę w ludzi. Właściciele jednego z centrów handlowych w chińskim Kantonie zamknęli niedźwiedzia polarnego na ekstremalnie małej wystawie tylko po to, aby w trakcie zakupów klienci mogli sobie z nim zrobić zdjęcie.

Torturują niedźwiedzia polarnego ku uciesze tłumu. Pomóżmy go uwolnić
(Youtube.com, Tu Bui Anh)

Zwierzę uwięziono w centrum Grandview Aquarium. Niedźwiedź nigdy nie widział lodowatego oceanu, nie jadł świeżo upolowanej ryby, niewiele razy też było mu dane poczuć powiew świeżego powietrza. Wszystko za sprawą sadystycznych biznesmenów, którzy zamknęli go na bardzo małym "wybiegu", by stanowił atrakcję turystyczną dla pędzącego w zakupowym amoku tłumu.

To nie jedyny problem z feralnym centrum handlowym. Właściciele sklepu trzymają w niewoli również bieługę, morsa i wilka. Zwierzęta są ekstremalnie zestresowane i nie mają nawet ułamka tej przestrzeni, na której żyją w naturze. Klienci centrum wciąż krzyczą i uderzają w szyby akwariów, aby zwrócić zwierząt, a następnie zrobić sobie z nimi selfie.

O uwolnienie niedźwiedzia stara się fundacja Charity Animals Asia. Petycję w tej sprawie podpisało już ponad 170 tys. osób. Sami też możecie pomóc, podpisując dokument po kliknięciu tutaj.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić