Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Torturują niedźwiedzia polarnego ku uciesze tłumu. Pomóżmy go uwolnić

13
Podziel się:

To jedna z tych historii, po których stracicie wiarę w ludzi. Właściciele jednego z centrów handlowych w chińskim Kantonie zamknęli niedźwiedzia polarnego na ekstremalnie małej wystawie tylko po to, aby w trakcie zakupów klienci mogli sobie z nim zrobić zdjęcie.

Torturują niedźwiedzia polarnego ku uciesze tłumu. Pomóżmy go uwolnić
(Youtube.com, Tu Bui Anh)

Zwierzę uwięziono w centrum Grandview Aquarium. Niedźwiedź nigdy nie widział lodowatego oceanu, nie jadł świeżo upolowanej ryby, niewiele razy też było mu dane poczuć powiew świeżego powietrza. Wszystko za sprawą sadystycznych biznesmenów, którzy zamknęli go na bardzo małym "wybiegu", by stanowił atrakcję turystyczną dla pędzącego w zakupowym amoku tłumu.

To nie jedyny problem z feralnym centrum handlowym. Właściciele sklepu trzymają w niewoli również bieługę, morsa i wilka. Zwierzęta są ekstremalnie zestresowane i nie mają nawet ułamka tej przestrzeni, na której żyją w naturze. Klienci centrum wciąż krzyczą i uderzają w szyby akwariów, aby zwrócić zwierząt, a następnie zrobić sobie z nimi selfie.

O uwolnienie niedźwiedzia stara się fundacja Charity Animals Asia. Petycję w tej sprawie podpisało już ponad 170 tys. osób. Sami też możecie pomóc, podpisując dokument po kliknięciu tutaj.

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Niesamowite fakty o dzikich zwierzętach

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Emilia50
6 lat temu
dla Chińczyków życie ludzkie ma niewielkie znaczenie to co dopiero życie niedźwiedzia przykre ale to taka kultura i taki kraj
waaagh
6 lat temu
on się za was modli ludzie
vcder567u
6 lat temu
Bo to najwięksi kłamcy na Świecie ! Jakim cudem przez ostatnie 60 lat mając tylko JEDNO dziecko z 700 milionów przeskoczyli na 1,4 miliarda ludzi ??? Do tego NIKT łącznie z USA tego kłamstwa nie nazywa po imieniu (KŁAMCY !!!) Jest ich tyle w tym "tyglu że strach myśleć jak ta szarańcza wyjdzie oi za swoje granice i zacznie wszystko ....zjadać innym i innych !!!
ak001
6 lat temu
złamasy żółte
Ala
6 lat temu
Niech bossowie tych sklepów staną sami jako "atrakcja", a staną się lepszą atrakcją , i niech kupujący robią sobie z nimi fotkę i potrząsają łapką , ciekawe jak by to odczuli ?! , nie mając nawet czasu zrobić siusiu , i nie wypuszczać na świeże powietrze .... Ludzkie zwyrodnialcy , ci to robią i ci co to widzą !!!
tomek.l
6 lat temu
Nie mogę na coś takiego patrzyć. Tumany....
uje chińczycy
6 lat temu
Chiny i większość Azji, marzę o tym aby te kraje zniszczył wielki wybuch, tsunami, cokolwiek...takiego gówna nie ma nigdzie indziej
ania-mals
6 lat temu
Ludzie to jednak potwory !!! Człowiek? Nie brzmi dumnie!!!
Tesia
6 lat temu
Pomóżcie, nie mogę się połapać, jak podpisać petycję!!!
Miś Wojtek
6 lat temu
Z żalu to mu serce pęknie albo zeżre stado chińskich tambylców... Ich zesłać w krainę białego niedźwiedźa i zobaczymy jak natura działa..."chińskie sushi" niedźwiedzie zrobią im...
gaja
6 lat temu
O mój Boże - jak mi ogromnie szkoda, serce pęka na kawałki :(((
zbro72
6 lat temu
Chińczycy mają mało empatii w stosunku do ludzi, to co mówić o traktowaniu zwierząt
Bagiera
6 lat temu
Smutno mi ;( biedny niedźwiadek ;(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić