Wróć na
ds
|
aktualizacja

Transmisja mszy w czasie kwarantanny. Księża kontra filtry Facebooka. Komiczny efekt

188
Podziel się

Dwóch włoskich księży przekonało się, jakie pułapki czyhają na autorów transmisji na żywo. Duchowni niechcący włączyli filtry na Facebooku, przez co odprawiali modły m.in. w kapeluszu czarodzieja, kocich uszach i wielu innych niezwykłych akcesoriach. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Włoscy księża niechcący włączyli filtry na Facebooku.
Włoscy księża niechcący włączyli filtry na Facebooku. (twitter.com, @sara_boutall/@KiwiEV)

Nawet najpobożniejsi wierni nie mogą powstrzymać śmiechu. Z powodu koronawirusa księża w większości krajów Europy transmitują w Internecie msze święte, żeby zachować kontakt ze swoimi parafianami. Zwykle wszystko przebiega gładko, jednak pewien włoski ksiądz niechcący włączył filtry zaraz po rozpoczęciu transmisji na Facebooku.

Przez całą mszę online parafianie byli znacząco rozproszeni. Kilka sekund po tym, jak ksiądz Paolo Longo odsunął się od kamery, na jego głowie pojawił się kask rajdowy. Chwilę później duchowny zamienił się w ciężarowca, a po kilku sekundach w czarodzieja z imponującą brodą. Tego typu kreskówkowe atrybuty towarzyszyły mu przez całą 45-minutową mszę.

Początkowo ksiądz śmiał się razem ze swoimi odbiorcami. Paolo Longo zostawił nagranie na swoim profilu przez kilkanaście godzin. Potem jednak popularność filmiku zaczęła mu doskwierać i niestety usunął go. W kolejnym wpisie na Facebooku podkreślił jednak, że śmiech w tych czasach jest dobrodziejstwem. Krótki fragment mszy widziały na Twitterze 4 mln ludzi.

Koronawirus. Księża kontra filtry na Facebooku

Niedługo po zabawnej wpadce ks. Longo w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające innego włoskiego duchownego zmagającego się ze złośliwością przedmiotów martwych. Niezidentyfikowany kapłan zorientował się, że coś jest nie tak, jednak nie potrafił wyłączyć filtrów.

Nieszczęsny ksiądz myślał, że ktoś włamał się na jego konto. Kapłan był przekonany, że stał się obiektem kpin administratora platformy lub anonimowego hakera. Poirytowany ksiądz oglądał swoje kolejne "oblicza" z kamienną twarzą, czego nie można powiedzieć o większości jego widzów.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Ksiądz: "Musimy przełamać swoje przyzwyczajenia"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(188)
Anna
1 tyg. temu
Można się trochę pośmiać.. I na chwilę zapomnieć.... Fajne i śmieszne
:)))
1 tyg. temu
:)))))))
rt7
1 tyg. temu
Trevignano Romano 24 marca 2020 r. Przesłanie Jezusa Moi bracia, zebraliście się wszyscy w tej wielkiej rodzinie, sprawiając Memu Sercu wielką radość! Wszyscy na modlitwie, jak kiedyś bywało. Ukochane dzieci, wy, którzy staliście się teraz częścią Mojego małego stadka, podążajcie krok za krokiem za Moją Matką, będę wam towarzyszył pośród lwów i żmij, nikt was nie będzie mógł dotknąć ani nikt was nie skrzywdzi. Drodzy bracia, jak wielka jest Moja miłość do was, bądźcie zjednoczeni, bo teraz jest czas, gdy każdy potrzebuje drugiego; nie zostawiajcie swoich braci samych, ale zmiłujcie się, zmiłujcie się nad nimi, jak Ja będę miał dla was zmiłowanie i niczego wam nie zabraknie. Moc Boża jest tak wielka, że Mój płaszcz jest taki sam, jak Mojej Matki: przykryje was i uczyni niewidzialnymi dla zła. Moi bracia, światowa elita chce z was uczynić swoich poddanych, jesteście jak niewolnicy, ale Ja przyjdę i uwolnię was od całego tego zła. Bracia Moi, będę iść obok was, będę was przytulał i błogosławił jako Brat, jako Przyjaciel, jako Ojciec. W imię Ojca, w imię Moje i Ducha Świętego, Amen.
Tomasz
1 tyg. temu
Dla mnie super. Częściej tak by robili to bym poszedł do kościoła ;)
wiolka
1 tyg. temu
Jakby tak wyglądały wszystkie msze nie tylko w internecie to nawet ja chętnie bym oglądała.
Najnowsze komentarze (188)
afrykaner
1 tyg. temu
religia w niczym nie pomaga tylko ogłupia naród.
takiśmieszeg
1 tyg. temu
Dawej Grażyna na telefizje taki ksiundz se łokulory założył hyhyhe
luk
1 tyg. temu
Taka msza to rozumiem ;))
pawel
1 tyg. temu
no taka fajna transmisja +++ aż chce się żyć
Jatoja
1 tyg. temu
Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia.
JP-2
1 tyg. temu
Wizytówka... dziadowskiego państwa....
Ewa
1 tyg. temu
Super :)
tolek
1 tyg. temu
Sympatyczne :-)
Teresa
1 tyg. temu
Super ponurakom przeszkadzaTeresa
Aka
1 tyg. temu
Jak tu nie kochać Włochów!
zniesmaczony
1 tyg. temu
No tak, nie ma jak pośmiać się z profanacji Mszy Świętej. Pan Bóg jednak na Sądzie Ostatecznym tych śmiejących się rozliczy. Zobaczymy, czy będą się wtedy śmiali!?
Tathagata
1 tyg. temu
Dla mnie są wystarczająco zabawni i bez tych filtrów.
ja..ja
1 tyg. temu
Jak by tak zaczęli się przebierać, to może bym i zaczął chodzić do kościoła !!! Byłby jeszcze lepszy cyrk !!
fakol
1 tyg. temu
Będzie jeszcze gorzej jeżeli ludzie nie przestaną korzystać z usług zakłamanego kościoła, który pierze mózgi od przedszkola do starości wpędzając wiernych we wszelkiego typu kompleksy, poczucia winy, filozofię cierpienia i nicości, toksycznego strachu przed gniewem bożym, piekłem, diabłami i In. Wpaja nienawiść do inaczej myślących.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić