Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ds
|
aktualizacja

Transmisja mszy w czasie kwarantanny. Księża kontra filtry Facebooka. Komiczny efekt

187
Podziel się

Dwóch włoskich księży przekonało się, jakie pułapki czyhają na autorów transmisji na żywo. Duchowni niechcący włączyli filtry na Facebooku, przez co odprawiali modły m.in. w kapeluszu czarodzieja, kocich uszach i wielu innych niezwykłych akcesoriach. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Włoscy księża niechcący włączyli filtry na Facebooku.
Włoscy księża niechcący włączyli filtry na Facebooku. (twitter.com, @sara_boutall/@KiwiEV)
bEUSqnyZ

Nawet najpobożniejsi wierni nie mogą powstrzymać śmiechu. Z powodu koronawirusa księża w większości krajów Europy transmitują w Internecie msze święte, żeby zachować kontakt ze swoimi parafianami. Zwykle wszystko przebiega gładko, jednak pewien włoski ksiądz niechcący włączył filtry zaraz po rozpoczęciu transmisji na Facebooku.

Przez całą mszę online parafianie byli znacząco rozproszeni. Kilka sekund po tym, jak ksiądz Paolo Longo odsunął się od kamery, na jego głowie pojawił się kask rajdowy. Chwilę później duchowny zamienił się w ciężarowca, a po kilku sekundach w czarodzieja z imponującą brodą. Tego typu kreskówkowe atrybuty towarzyszyły mu przez całą 45-minutową mszę.

Początkowo ksiądz śmiał się razem ze swoimi odbiorcami. Paolo Longo zostawił nagranie na swoim profilu przez kilkanaście godzin. Potem jednak popularność filmiku zaczęła mu doskwierać i niestety usunął go. W kolejnym wpisie na Facebooku podkreślił jednak, że śmiech w tych czasach jest dobrodziejstwem. Krótki fragment mszy widziały na Twitterze 4 mln ludzi.

bEUSqnzb

Koronawirus. Księża kontra filtry na Facebooku

Niedługo po zabawnej wpadce ks. Longo w sieci pojawiło się nagranie przedstawiające innego włoskiego duchownego zmagającego się ze złośliwością przedmiotów martwych. Niezidentyfikowany kapłan zorientował się, że coś jest nie tak, jednak nie potrafił wyłączyć filtrów.

bEUSqnzh

Nieszczęsny ksiądz myślał, że ktoś włamał się na jego konto. Kapłan był przekonany, że stał się obiektem kpin administratora platformy lub anonimowego hakera. Poirytowany ksiądz oglądał swoje kolejne "oblicza" z kamienną twarzą, czego nie można powiedzieć o większości jego widzów.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Ksiądz: "Musimy przełamać swoje przyzwyczajenia"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUSqnzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUSqnzC
KOMENTARZE
(187)
afrykaner
2 lata temu
religia w niczym nie pomaga tylko ogłupia naród.
takiśmieszeg
2 lata temu
Dawej Grażyna na telefizje taki ksiundz se łokulory założył hyhyhe
luk
2 lata temu
Taka msza to rozumiem ;))
bEUSqnzD
pawel
2 lata temu
no taka fajna transmisja +++ aż chce się żyć
Jatoja
2 lata temu
Konstytucja ważniejsza od ludzkiego życia.
JP-2
2 lata temu
Wizytówka... dziadowskiego państwa....
Ewa
2 lata temu
Super :)
tolek
2 lata temu
Sympatyczne :-)
Teresa
2 lata temu
Super ponurakom przeszkadzaTeresa
Aka
2 lata temu
Jak tu nie kochać Włochów!
zniesmaczony
2 lata temu
No tak, nie ma jak pośmiać się z profanacji Mszy Świętej. Pan Bóg jednak na Sądzie Ostatecznym tych śmiejących się rozliczy. Zobaczymy, czy będą się wtedy śmiali!?
Tathagata
2 lata temu
Dla mnie są wystarczająco zabawni i bez tych filtrów.
ja..ja
2 lata temu
Jak by tak zaczęli się przebierać, to może bym i zaczął chodzić do kościoła !!! Byłby jeszcze lepszy cyrk !!
bEUSqnzv
fakol
2 lata temu
Będzie jeszcze gorzej jeżeli ludzie nie przestaną korzystać z usług zakłamanego kościoła, który pierze mózgi od przedszkola do starości wpędzając wiernych we wszelkiego typu kompleksy, poczucia winy, filozofię cierpienia i nicości, toksycznego strachu przed gniewem bożym, piekłem, diabłami i In. Wpaja nienawiść do inaczej myślących.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić