aktualizacja 

"Trump skazany na śmierć przez Koreańczyków". Kim Dzong Un wybuchnął agresją

425

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie musiał długo czekać na ripostę po swoich słowach o komunistycznym dyktatorze. Ton Korei Północnej drastycznie się zaostrzył.

"Trump skazany na śmierć przez Koreańczyków". Kim Dzong Un wybuchnął agresją
(PAP/Newscom)

Jest tylko okropnym przestępcą skazanym na śmierć przez Koreańczyków - tak o Donaldzie Trumpie napisała oficjalna gazeta północnokoreańskiego reżimu "Rodong Sinmun".

Kim Dzong Un odpowiedział w ten sposób na ostatnie słowa prezydenta USA. Donald Trump nazwał przywódcę Korei Północnej "małym tłuściochem", a jego reżim określił mianem okrutnej dyktatury. Komuniści z Północy nie przemilczeli tego.

Najgorszą zbrodnią, za którą nigdy nie można go ułaskawić, jest to, że ośmielił się złośliwie zranić godność najwyższych przywódców - można przeczytać w redakcyjnym komentarzu - pisze "The Guardian".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Rodong Sinmun" uznawana jest za głos rządzącej partii komunistycznej. Kim Dzong Un rzadko osobiście zabiera głos, ale to, co chce przekazać światu, można przeczytać w gazecie. I tak dalej można się dowiedzieć, że prezydent Stanów Zjednoczonych jest tchórzem, bo nie odwiedził podczas podróży do Azji strefy zdemilitaryzowanej między obu Koreami.

Był zbyt przerażony, aby spojrzeć w oczy naszych żołnierzy - pisze "Rodong Sinmun".

Zobacz także: Zobacz także: Pierwsze takie manewry USA i Korei Południowej w historii

Obelgi padały już z obu stron, jednak mowa o śmierci dla Trumpa jest po raz pierwszy. Najwyraźniej słowa odnoszące się do tuszy i wzrostu Kima ubodły go niezwykle boleśnie. Nie tylko osobiście - drwina z "ukochanego przywódcy" kruszy jego nieskalany wizerunek w koreańskim społeczeństwie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić