Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Trump tym razem przesadził? Wpadł na "nazistowski" pomysł

Podziel się

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych ma kolejny kontrowersyjny pomysł związany z wyznawcami islamu.

Donald Trump
Donald Trump (East News, Associated Press)
bEUMuTit

Donald Trump robi wszystko, by wciąż było o nim głośno. W wywiadzie dla "Yahoo News" amerykański miliarder zasugerował, że muzułmanie powinni otrzymać specjalne dowody tożsamości, dzięki którym będzie łatwiej ich kontrolować. Pomysł Trumpa wywołał burzę w mediach.

To kolejna tego rodzaju wypowiedź kandydata Republikanów. Klika dni wcześniej Trump oświadczył, że jako prezydent "w razie potrzeby" nakazałyby zamknięcie wszystkich meczetów w USA. Zapowiedział również odesłanie syryjskich uchodźców z powrotem do ich ojczyzny.

Donald Trump pochwalił również wcześniejszy system kontroli muzułmanów. Został on wprowadzony przez byłego komisarza nowojorskiej policji, Raya Kelly. Kandydat na prezydenta nie przepada nie tylko za muzułmanami. Znany jest również z niechęci do osób pochodzenia latynoskiego.

bEUMuTiv

Na Twitterze natychmiast zawrzało. Wielu użytkowników uznało pomysł wprowadzenia osobnych dowodów tożsamości za działanie podobne do nakazu noszenia żółtych gwiazd Dawida, który obowiązywał Żydów w okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach.

bEUMuTiW
Źródło:
Informacja prasowa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić