Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Krzysztof Narewski
|

Trzy najlepsze kraje na zakupy i wakacje. Wśród nich Polska

5
Podziel się

Jeśli chcecie tanio pozwiedzać, dobrze zjeść i wrócić z pełnymi torbami fajnych ciuchów, musicie wybrać się do Meksyku, Chin lub... Polski. Tak autorzy amerykańskiego rankingu radzą planującym wyjazd poza USA.

Trzy najlepsze kraje na zakupy i wakacje. Wśród nich Polska
(PAP/Darek Delmanowicz)

W pierwszej trójce jesteśmy co prawda na końcu, ale Polska i tak jest nieźle oceniona. Spędzony w kraju nad Wisłą dzień poważniejszych zakupów, zwiedzania, trzech posiłków w restauracjach, nocleg oraz lot z Wielkiej Brytanii kosztują średnio 437 dol. (ok. 1620 zł). Bardzo dużym plusem, czytamy, są właśnie tanie połączenia lotnicze do naszego kraju oraz "tanie codzienne zakupy".

W zestawieniu króluje Meksyk. Zdaniem amerykańskiego serwisu rewardexpert.com dzień, na który składa się nocleg, kupowanie ubrań (jeansy Levi's, skórzane buty, tenisówki Nike oraz sukienka) oraz zjedzenie na mieście kosztuje średnio 400 dol. (ok. 1500 zł).

Druga lokata to Chiny. Tutaj taki sam dzień kosztuje ok. 427 dol. (ok. 1600 zł). Minusem jest spory koszt codziennych zakupów.

Na drugi końcu skali jest Islandia. Kraj niezwykle atrakcyjny i kuszący, ale też bardzo drogi. Taki sam dzień jak w Polsce, Chinach czy Meksyku kosztuje tam bagatela 1000 dol. (ok. 3700 zł). Dużym plusem tego miejsca, podobnie jak w przypadku Polski, jest spora oferta tanich lotów.

Zobacz także: Zobacz też: Zakupy bez kolejek i kasjerów? Polska aplikacja chce zrewolucjonizować handel

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(5)
luźny
5 lata temu
Dla zachodnich człowieków to w Polsce tanio jest. Jedź d Polski, taniość mieć będziesz. Udajemy pracę, w ramach pracodawcy, który udaje, że płaci. Uczciwe to jest. Tanio za słabo.
tara
5 lata temu
zgadzam się, moja kuzynka na stałe mieszka w Szwajcarii, zarabia ok 30.000, zajmuje to samo stanowisko co ja w Polsce (moja pensja 2200),kuzynka przyjeżdżając do Polski owszem może sobie pozwolić na pełne siaty ciuszków, ja po opłaceniu wszystkich rachunków, mogę kupić jedną "bluzeczkę" z przeceny :)
Tu i teraz
5 lata temu
...a gdzie w tym rankingu jest San Escobar ?
plenery net
5 lata temu
odkrywamy polske na nowo - WWW PLENERY NET
hadi
5 lata temu
no tak kto byl to wie ze chyba w biedzie kto wypisuje takie brednie klamstwa
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić