Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Tu w Unii stoją "zapory" na uchodźców

24
Podziel się:

Eurokraci nie wiedzą, co zrobić z coraz większą falą imigrantów, więc państwa członkowskie Unii same radzą sobie z napływem setek tysięcy ludzi, stawiając na granicach płoty z drutem kolczastym i wprowadzając dodatkowe kontrole na granicach.

Tu w Unii stoją "zapory" na uchodźców
(PAP/EPA, ANGELOS KALODOUKAS)

Do Europy dotarł w ubiegłym roku milion ludzi. Z Afryki i Bliskiego Wschodu uciekają do UE przed wojną i biedą. Kryzys humanitarny jest coraz gorszy, a urzędnicy unijni coraz mniej zdolni do wypracowania sensownych rozwiązań. Dlatego władze poszczególnych państw same radzą sobie z kłopotliwymi gośćmi. Wewnątrz strefy Schengen znów zaczynają rosnąć metalowe barykady.

Grecja jako pierwszy kraj na trasie uchodźców płot na granicy wybudowała już w 2012 roku. Podobnie odgrodzone są od dawna Ceuta i Melilla, hiszpańskie enklawy w Afryce Północnej. Bułgaria zaczęła odgradzać się od Turcji blisko 5-metrowym płotem już w 2013 roku. Estonia planuje płot na granicy z Rosją. Niemcy wprowadziły zaostrzoną kontrolę na granicy z Austrią.

Austria z kolei wprowadziła zaostrzoną kontrolę na swojej granicy ze Słowenią i Węgrami. Ruszyły prace nad metalowym ogrodzeniem wzdłuż granicy ze Słowenią, ale po lokalnych protestach utknęły w miejscu. Węgry postawiły ogrodzenie z drutem kolczastym na granicy z Serbią oraz Chorwacją, a także zapowiedziały budowę płotu na granicy Rumunią. Słowacja wprowadziła kontrole na granicy z Węgrami. Macedonia stawia 3-metrowej wysokości płot na granicy z Grecją.

Słowenia stawia ogrodzenie na granicy z Chorwacją. * Zapowiada też zaostrzenie kontroli na granicy z Austrią i Niemcami. Po atakach terrorystycznych na Paryż władze *Francji wprowadziły zaostrzone kontrole na wszystkich granicach. Wspólnie z Wielką Brytanią *planują odgrodzić wjazd do tunelu pod kanałem La Manche. *Norwegia zaczęła kontrolować ludzi na granicy ze Szwecją. Ta ostatnia z kolei wprowadziła kontrole dokumentów dla osób podróżujących pociągami z Danii. Z kolei Dania zaostrzyła kontrolę na swojej granicy z Niemcami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
JAS
7 lat temu
DOBRY ELEKTRYCZNY PLOT I POSPRAWIE
gosc
7 lat temu
nieroby ida po pieniadze
BakłażanNiena...
7 lat temu
I tak kurwa trzymać!! Jak to mawia klasyk "Napierdalać z karabinków ile fabryka dała"
lilli
7 lat temu
Polska też powinna postawić płot, na granicy z Ukrainą. Bo wiosną pewnie zacznie się nowa fala migracyjna od wschodu. A kiedy "uchodźcy"wlezą do nas, Niemcy zamkną granicę z Polską i wtedy zostajemy z ręką w nocniku.
rozsadna
7 lat temu
do wspolczujacych- najlepiej powpuszczac wszystkich, pootwierac im sklepy i domostwa i niech wszystko zszabruja - moze wezmiesz bezdomnych do swojego domu udostepnisz im swoje lozko, lodowke i karte bankomatowa zobaczymy jak dlugo pociagniesz
krystek
7 lat temu
Z koszarować kobiety i mężczyzn przeszkolić wojskowo dać kałacha i wysłąć na ich wojnę.A starcy i dzieci na przeczekanie w obozach.Proste.
a
7 lat temu
Pod prąd !!!!!!!!!!!!!!!
alex
7 lat temu
Oni chca do Mutti Merkel
Grzegorz
7 lat temu
taniej stawiać ambony myśliwskie
afrykaner777a...
7 lat temu
najlepsza zapora to napalm,jak ktoś może bezkarnie przekroczyc granicę?,za komuny już by nie żył.
wr
7 lat temu
w Polsce długo nie będzie "płotu", bo najpierw przetarg publiczny---wygra znajomy znajomego---oszukają podwykonawców i na koniec "spaprają" robotę.
SwiatUpadl
7 lat temu
Wspolczuje im, najpierw byla im mowione o ziemi obiecanej a teraz zostaja obgradzani plotami i murami, mam nadzieje ze w Europie wybuchnie wojna tak zeby kazdy Europejczyk przezyl na wlasnej skorze to co jest stracic bliskich i poczuc lek przed wojna, moze wtedy przejrza oczy i zmienia zdanie.
zxxx
7 lat temu
KTO NIELEGALNIE PRZEKRACZA GRANICE popelnia przestepstwo zagrorzone 2latami wiezienia i wydaleniem po odbyciu kary kto sila wtargnie moze dostac kulke bez wzgl na jego prawa prawem jest bronienie granic nawet sila smieszne ze w europie nie bylo granic to oznacza ze kazdy sobie moze isc gdzie chce otorz nie moze isc a jakim prawem uchodzcy moga wszystko to czego europejczyk nie moze na granicy powiny byc zasieki pola minowe i wojsko z ostra amunicja
ix
7 lat temu
sceny jak z amerykańskiego filmu o inwazji zombie , tak mi się skojarzyło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić