o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
;
Wróć na

Turcja grozi: znieście wizy, bo zalejemy Europę uchodźcami

67
Podziel się

Do mediów wyciekły depesze brytyjskich dyplomatów z Ankary. Pokazują wielką determinację Turcji domagającej się szybkiego zniesienia wiz do UE dla swoich obywateli.

Turcja grozi: znieście wizy, bo zalejemy Europę uchodźcami
(EPA/SEDAT SUNA)
bDUzmzVh

Ankara grozi przepuszczeniem przez granice milionów uchodźców. W tym celu jest gotowa opróżnić tymczasowe obozy dla imigrantów. Ma do tego dojść, jeśli rząd w Wielkiej Brytanii nie zgodzi się na zniesienie wiz przynajmniej dla 1,5 mln Turków.

Według depesz wysłanych przez Janet Douglas, szefową brytyjskiej misji w tureckiej stolicy, urzędnicy w Brukseli chcieli ukrywać te żądania przynajmniej do czasu, aż Wyspiarze zagłosują w sprawie wyjścia lub pozostania w Unii Europejskiej - informuje "Daily Express".

Douglas napisała przełożonym, że odmowa oznaczałaby "pęknięcie tamy z uchodźcami". Londyn jest ponoć gotów zaakceptować warunki umowy UE-Turcja z marca tego roku, dotyczące m.in. ruchu bezwizowego.

bDUzmzVj

Zniesienie wiz do krajów strefy Schengen dla Turków nie będzie możliwe przed 1 lipca. Takiego zdania jest Omer Celik, turecki minister ds. Unii Europejskiej. Przyznał niedawno, że UE postawiło swoje warunki. Wśród nich jest reforma tureckiego prawa antyterrorystycznego, na którą Ankara stanowczo nie chce się zgodzić. Zawarta w nim definicja terroryzmu jest na tyle szeroka, że prezydent Recep Tayyip Erdogan może używać jej do ścigania opozycjonistów i dziennikarzy.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bDUzmzVK
KOMENTARZE
(67)
asa
5 lata temu
No to teraz turasy będą dyktować warunki....
ja
5 lata temu
jednak dobrze pisało w przepowiedni ze czarna rasa zaleje cały świat
22Latek.
5 lata temu
Pora na referendum o wyjście z tego syfu. Jeżeli będą mieli możliwość poruszania się po całej Europie gdzie jest schengen to również to bydło do Polski będzie mogło wjechać. NIE I JESZCZE RAZ NIE ! Jesteśmy jednym z ostatnich narodów, gdzie dominuje katolicyzm i biały kolor skóry, nie pozwólmy się wymieszać bo o to właśnie im chodzi aby nas zniszczyć. Polska była krajem wielokulturowym zanim Ci na zachodzie o tym słyszeli, dlatego potem były rozbiory i wojny. Pora skończyć z Polską gościnnością i pilnować własnego nosa, a arabów witać ze szklanką świńskiej krwi. Jak wypije to może wjechać do Polski, jeżeli nie to wypad.. NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI ! PS, komentarz i tak pewnie usuną.
bDUzmzVL
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Turcy mają jednak jaja i zdominują ten kontynent ,będziemy za 15 lat modlić się w meczetach i obchodzić ramadan,dzięki głupocie liberałów i socjalistów.
Wiktor
5 lata temu
Turcy to też muzułmanie. Powinniśmy bronić naszej kultury i cywilizacji.
Najnowsze komentarze (67)
zdrajcy nami ...
5 lata temu
Turcja jeszcze nie jest w UE a stawia nam warunki co będzie jak będzie?
nie dla tyran...
5 lata temu
Uciekajmy z tego bagna!
Paweł
5 lata temu
A co na to KOD i Petru?
Hehu
5 lata temu
Niech no pomyślę... Albo wpuscicie naszych imigrantów, albo wpuścić wam nie naszych imigrantów... Niech lepiej szybko kończą ten mur i ustawia tam szyłki z 14,5mmx4 100 sztuk powinno wystarczyć, a potem się to wszystko zasypie wapnem
antyisla
5 lata temu
jeb......................c turasów
lol33
5 lata temu
Zamiast bezwzglednie zamknąć vranice Unii, to wchodzą w układy z Turkami. Przecież to muzułmanie i tak samo jak żydzi traktują niewiernych jak barany których na chwałę Allaha/Jahwe należy oszukać, okraść, zamordować. Trzeba mieć całkiem porąbane wchodząc z nimi w kakiekolwiek układy.
Toto
5 lata temu
Turcja to jest koń trojański islamistów, fortel który ma otworzyć drogę muzułmanom do kolonizacji Europy. Biada nam i naszym dzieciom
takjest
5 lata temu
Przeciwko islamskiej nawałnicy potrzebny nam przywódca z charyzmą, autorytet na miarę Sobieskiego, stawiam na Kaczyńskiego
bDUzmzVD
swojak
5 lata temu
Już najwyższy czas, żeby biali zintegrowali się w obronie dyskryminowanej i prześladowanej białej rasy i podjęli radykalne działania przeciwko islamskiemu barbarzyństwu. Do boju Europejczycy w obronie naszych żywotnych interesów
Fadel1200
5 lata temu
A kozi penis Erdoganowi w paszczę, niech zjeżdża, a te nieodpowiedzialne dekle zwani politykami europejskimi powinni zostać rozliczeni i powsadzani do więzień!
qwerty
5 lata temu
Nie straszcie bo przestaniemy kupować wasze kebaby!
Twoj nick
5 lata temu
Tak sie Merkelowa umowila z Turcja, wiedziala, ze chce wpuscic nastepne 2 milony tak jak wojek Rockefeller i Rotschild kazali ale nie wiedziala jak to zrobic zeby Niemcy w nocy po nia nie przyszli.I teraz na zlosc powie Turkom ze wizy nie zniesie.I Tyrcy puszcza a Niemcy beda mowic ,ze Merkelowa chciala zeby juz nie, ale Turcy ja wydymali.A w rzczywistosci ona wydyma narod Niemiecki do spolki z turasem.
qwerty
5 lata temu
Zapytajcie Turków czy nie chcą trochę ołowiu - latającego.
Jot
5 lata temu
Nie widzę różnicy , którzy chcą tu przyleźć. Żadnych nie wpuszczać i po sprawie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić