Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Turcja śle do Europy prostych robotników i kaleki

0
Podziel się:

Za każdego odebranego z Europy nielegalnego syryjskiego imigranta Turcja może wysyłać do UE legalnego uchodźcę. Sęk w tym, że wybiera ludzi, którzy nie mają szans na naszym rynku pracy i będą stanowili jedynie obciążenie dla unijnej gospodarki.

Turcja śle do Europy prostych robotników i kaleki
(ABACA/NEWSPIX.PL)

Takich rewelacji dostarcza w nowym wydaniu pismo "Der Spiegel". O tureckim podejściu do mechanizmu 1:1 doniósł na jednym z wewnętrznych posiedzeń Unii przedstawiciel Luksemburga. Podobne zjawisko opisał Ole Schroeder, sekretarz stanu w niemieckim MSW.

Wśród pierwszych kandydatów do przyjęcia z Turcji było wiele ciężkich przypadków medycznych lub uchodźców o bardzo niskim wykształceniu - informuje tygodnik.

*Władze w Ankarze idą nawet krok dalej. *Z danych niemieckich, holenderskich i luksemburskich wynika, że w ostatniej chwili cofana jest zgoda na wyjazd rodzin, w których ojcowie to dobrze wykształceni inżynierowie, lekarze lub wykwalifikowani robotnicy. Nie są też wypuszczani żadni wykładowcy akademiccy.

Praktyką w podobnych sytuacjach jest, że to UNHCR decyduje, kto ma się przesiedlić. Turcy na etapie negocjacji z Unią zastrzegli, że nim przystąpią do działania mechanizmu 1:1 muszą mieć pewność, że będą decydować, kto wyjedzie. Oficjalnie wszystko działa poprawnie i chwali się dobrą współpracę oenzetowskiej agencji z tureckim partnerem.

Nieoficjalnie UNHCR przybija jedynie pieczątki do list spisanych w Ankarze - stwierdza "Der Spiegel".

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić