o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Turcja zaatakowała Syrię. "Oczyszczono z terroru" dwie wioski. Ponad 100 ofiar

202
Podziel się

Wspierani przez Turcję syryjscy rebelianci zaatakowali wioski Yabisa i Tel Fander na północy Syrii. Turecka państwowa agencja informacyjna poinformowała, że usunięto z tych miejscowości wszystkich bojowników kurdyjskich.

Turcja atakuje w Syrii
Turcja atakuje w Syrii (Getty Images)
bEEHWmaJ

Agencja Anatolia podała, że 2 syryjskie wioski zostały „oczyszczone z terroru”. Mjr Youssef Hammoud, rzecznik wspieranych przez Turcję bojowników syryjskich, napisał na Twitterze, że Yabisa niedaleko miasta Tall Abjad jest „pierwszą wioską, która zdobyła wolność”. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii poinformowało, że tureckie oddziały wkroczyły także do wioski Bejr Aszek.

Wcześniej, arabsko-kurdyjski sojusz Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) podał, że we wsiach przy granicy z Turcją toczą się ciężkie walki między siłami tureckimi, a bojownikami SDF. Kurdyjskie władze oskarżyły Turcję o ostrzelanie więzienia w Al-Kamiszli, w którym przebywają więźniowie ISIS. Stwierdziły, że to „wyraźna próba” pomocy im w ucieczce.

bEEHWmaL

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan twierdzi, że odkąd Ankara rozpoczęła ofensywę w Syrii zabito 109 „terrorystów”. Ostrzegł Unię Europejską, aby nie nazywała operacji w Syrii „inwazją” i ponowił groźbę „otwarcia bram” i umożliwienia syryjskim uchodźcom zalania Europy.

Zobacz także: Zobacz także: Turcja zaatakowała Syrię. Zobacz pierwsze nagrania z linii frontu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEEHWmbm
KOMENTARZE
(202)
Halinka St
2 lata temu
Turcja to drugie Niemcy w czasie gdy wywolali IIWS. Też chcieli mieć swoich sojuszników takich jak wielka Brytania ,czy ZSRR.Jak można spokojnie patrzeć ,gdyż w XXI wieku ,morduje się wioski ,wiadomo ,zamieszkałe w 100% Brzezie biednych ludzi ,: dzieci ,kobiety starcy i na pewno mężczyźni ,ale wszyscy bezbronni ,dwie wioski wymorfowalo bestialsko przez Turków !! Gdzie są wszystkie światowe organizacje ?! Gdzie organizacje zktore by zagroziły erfoganowi ?! Nie ma takich ,pamiętamy wszyscy jak poniżał ,zwyzywał Merkel w Niemczech ,nie obawiał się ich i okazało się ,że miał rację ,to oni przyszli w łaskę do niego. Teraz on straszy Europę ,że puści Syryjczyków do Europy ,a Europa powinna nalozyc ciężkie 100% embargo na wszystkie towary z Turcji ,dosłownie na wszystkie i ciekawe z kim by tak sobie gospodarzył ten ludobójcami niewinnych !!
jana
2 lata temu
Teraz to Turcy są terrorystami
Gość
2 lata temu
Znowu w akcji syryjscy bandyci zwani rebeliantami. Krowi chłopcy ratują swoich wychowanków cudzymi rękami
bEEHWmbn
saads
2 lata temu
Gdzie sankcje? Tylko Ruscy jak na kogoś napadną dostają sankcje? Izrael Palestynę najeżdża, Turcja Syrię i nic.
zyta
2 lata temu
Turcja była biedą w latach 80 tych. Handel dywanami i pierdołami. Ale potrafili sie szybko uczyć. Dziś dla USA i UE powiedziały szach mat. przykre.
ZAZ
2 lata temu
I co teraz widać, czy w Polsce warto promować bazy Trumpa, który zdradzi Polskę i nawieje przy byle okazji, jak to udowodnił z "niezastąpionym i bohaterskim sojusznikiem" kurdyjskim. Szkoda naszej kasy na takie działania panie Morawiecki. Już chyba lepiej zaprzyjaźniać się z Niemcami i Rosją. Chyba dają lepsze gwarancje obrony Polski niż jankesi zza oceanu, którzy jak widać opuszczają sojuszników bez skrupułów...
kaps'el
2 lata temu
"Usunięto" czyli wymordowano, jak to jest w zwyczaju tureckich nacjonalistów. Przerażająca jest ta reakcja Turków na odmowę przyjęcia tego kraju do Unii Europejskiej. Wydawało się, że argumenty przeciwników Turcji, mówiące o tym, że mentalność Turków może stanowić zagrożenie dla Europy, są bardzo przesadzone, jednak sposób w jaki ten kraj zareagował, powracając do skrajnego nacjonalizmu powiązanego z islamskim terroryzmem wskazuje, że obawy były słuszne. Są przesłanki, że Kurdów czeka los Ormian wymordowanych przez tureckich nacjonalistów w czasie I wojny światowej. Widać też dwuznaczną rolę Stanów Zjednoczonych, które dopuściły się strasznej zdrady wobec Kurdów. Turcja wciąż jest ważnym sojusznikiem USA i dlatego czuje się bezkarna w swoich zbrodniczych atakach na Kurdów. Los Kurdów powinien być ważną przestrogą dla Polaków. Amerykanie także Kurdom obiecywali, że ich obronią a teraz wyraźnie popierają atakujących ich Turków. Widać więc ile są warte amerykańskie obietnice.
widać
2 lata temu
A Angela (kupując swój turecki elektorat) chciała Turcji w Unii i obiecała im że ich przyjmiemy do UE szybko - otwarte granice z Turcją były dla Europy końcem - o nic innego Erdoganowi nie chodziło, niż puszczenie 3,5mln uchodźców do Europy i rozpętanie kryzysu. A potem odrodzenie państwa Osmańskiego (czego prezydent nie ukrywa) i szybkie zajęcie Bałkanów.
pawele
2 lata temu
Być może, iż kolejny prezydent USA oznajmi, że wprowadzenie wojsk USA do Polski, to był błąd... Ot, taka jest polityka i już... Zostawiono Kurdów na pożarcie.
adonis
2 lata temu
a dlaczego Ameryka ma bronić wszystkich , co to instytucja charytatywna?
hmmm
2 lata temu
Kurdowie (jestem za nii sercem bo walczą o ojczyznę jak kiedyś Polacy) są na wojnie już ponad 5 lat - dysponują lekką piechota doskonale uzbrojoną i wyszkoloną - Turcja która wsadziła do więzienia kilka tysię cy doświadczonych wojskowych - nie da rady - lir spada na łeb - gospodarka ise chwieje - to będzi e przyczynek do rozpadu
Nie dla cebul...
2 lata temu
Widzę, że terrorystolubcy i rasiści już płaczą.. Turcja postępuje zgodnie z art. 51 Karty ONZ o samoobronie.. Także płaczcie gdzieś indziej.. Turcja ma tyle praw, ile Polska w Afghanistanie, Izrael w Palestynie, USA w Iraku i Syrii, Francja w Libii, UK na Cyprze
LEGO
2 lata temu
Z tego co obserwuje to zaczyna sie wojna swiatowa . I bardzo dobrze , wszedzie jest tak ponapinane ze tylko to wszystko rozwalic i na nowo poukladac .
bEEHWmbf
ja
2 lata temu
po drugiej wojnie światowej ludzie nadal nic się nie nauczyli... za te pieniądze co idą na zbrojenia - mielibyśmy miasta na księżycu i marsie...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić