Turystyczny raj Europejczyków zagrożony. Przejmą go ciągnący do ISIS?

18
Podziel się:

Dziesiątki niedoszłych dżihadystów próbowało podstępem dostać się do Syrii. Postanowili udawać, że jadą na wakacje na Cypr.

Turystyczny raj Europejczyków zagrożony. Przejmą go ciągnący do ISIS?
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

*W rzeczywistości wyspa to punkt przesiadkowy w drodze na Bliski Wschód. *Wśród 19 cudzoziemców, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat wpadli na takim procederze, było przedstawicieli wielu narodowości. Złapano ośmiu Brytyjczyków, siedmiu Francuzów, dwóch Szwedów i Holenderkę.

Wiele osób dotarło jednak do celu. Kolejnych ośmiu Brytyjczyków, pięciu Australijczyków i dwóch finów z powodzeniem zakończyło podróż, co może oznaczać, że dołączyli do ISIS – spekuluje express.co.uk.

*Wielka Brytania była chętna do współpracy z Cyprem. *Brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond chciał rozpocząć działania zwalczające zagrożenie, stwarzane przez „zagranicznych bojowników”. Teraz nasiliły się obawy, że turystyczna wyspa zostanie przejęta przez dżihadystów i stanie się uprzywilejowaną trasą do stref wojennych.

Cypr zwiększył kontrolę na przejściach granicznych. Władze obawiają się, że Europejczycy będą podróżowali przez państwa członkowskie UE i z wyspy dostawali się do Turcji, a stamtąd do Syrii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić