o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Tych haseł Polacy najczęściej szukali w internecie w 2015 roku

Podziel się

Koncern Google opublikował listę najpopularniejszych haseł w polskiej sieci.

Andrzej Duda
Andrzej Duda (East News, Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
bDZnIUKZ

Na szczycie listy wyszukiwanych fraz znalazł się tytuł filmu "50 twarzy Greya". Tuż za nim - platforma edukacyjna Librus Synergia. Czołową trójkę zamyka popularna gra internetowa agar.io. W dalszej kolejności Polacy interesowali się organizowaną przez Ministerstwo Finansów loterią paragonową oraz tureckim serialem "Wspaniałe stulecie". Na szóstym miejscu listy znalazł się prezydent Andrzej Duda. Zaraz za prezydentem uplasował się... barszcz Sosnowskiego. W pierwszej dziesiątce znalazł się również film "Szybcy i wściekli 7", Eurowizją 2015 oraz Barbarą Sienkiewicz.

Najpopularniejszą osobą był w polskiej sieci prezydent Andrzej Duda. Zaraz za nim uplasowała się Barbara Sienkiewicz oraz Robert Leszczyński. Na dalszych miejscach: Magdalena Ogórek, Paweł Kukiz, Kamil Durczok, Jan Kulczyk, Agnieszka Kotlarska, Kinga Duda oraz tragicznie zmarły reżyser, Marcin Wrona.

Zgodnie z liczbą wyszukań w Google, najważniejszym wydarzeniem była dla Polaków Eurowizja, Oscary oraz wybory prezydenckie. Polskich internautów interesował również Konkurs Chopinowski, wybory do Sejmu, Woodstock, debata prezydencka, mecz Polska-Irlandia, Puchar Świata w siatkówce oraz mecz Polska-Gruzja.

bDZnIULb

Najpopularniejszym tematem okazała się wspomniana już loteria paragonowa. Na drugim miejscu była wojna w Syrii, a na trzecim - poszukiwania złotego pociągu. Tematami, które były wyszukiwane, były także: atak w siedzibie "Charlie Hebdo", zaćmienie słońca, trzęsienie ziemi w Nepalu, otwarcie Mostu Łazienkowskiego, zaćmienie Księżyca, pogrzeb Jana Kulczyka oraz losowanie Lotto z 11 kwietnia, kiedy kwota głównej wygranej wynosiła aż 40 mln złotych.

Zobacz także: Zobacz podsumowanie roku 2015 w krótkim filmiku stworzonym przez Google:
bDZnIULC
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić