Tygodnik "ABC": Byli wywiadowcy mszczą się na Szydło

121

Byli oficerowie służb specjalnych rzekomo dążą do destabilizacji sytuacji w Polsce. Według "Tygodnika ABC" podburzają media oraz środowiska opozycyjne plotkami o nagraniach kompromitujących wysoko postawionego członka gabinetu Beaty Szydło.

Tygodnik "ABC": Byli wywiadowcy mszczą się na Szydło
(Michal Klag/REPORTER/Eastnews)

*Tygodnik informuje o plotkach rozsiewanych w warszawskich redakcjach. *Anonimowy oficer ABW tłumaczy "Tygodnikowi ABC", że to "gra operacyjna" oraz "element szerszego planu". Wszystko pomyślane jako tajne działania przeciw rządowi. Biorą w nich udział byli oficerowie służb (dawne CBA i ABW), część środowisk opozycyjnych oraz kilkunastu dziennikarzy. Dowodem ma być relacja ze spotkania wywiadowców niechętnych Szydło.

Kilku z nich miało plany sprzedania poufnych informacji, dotyczących życia prywatnego polityków PO oraz obecnej władzy. Ktoś przekonał ich, że poufne informacje mogą przydać się bardziej do celów politycznych, a lojalność byłych oficerów służb może być za kilka lat sowicie nagrodzona stołkami lub funkcjami w ważnych spółkach skarbu państwa. Nie wiem tego na 100 proc., ale wiele na to wskazuje - tłumaczy informator tygodnika "ABC".

Ów informator to również były oficer służb specjalnych. Odejść miał kilka lat temu. Zapewnia dziennikarzy i czytelników tygodnika, że wrogowie premier Beaty Szydło są "świetnie zorganizowani i mają sporą wiedzę", a ostatecznym celem jest "przygotowanie do ewentualnego powrotu do służb specjalnych oraz policji".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić