aktualizacja 

Tygrysy jednak nie wyginą? Pierwszy od stu lat wzrost populacji

4

Liczba tygrysów na świecie powoli zaczęła rosnąć czy po prostu dokładniej je liczymy?

Tygrysy jednak nie wyginą? Pierwszy od stu lat wzrost populacji
(Pixabay.com)

Według organizacji WWF obecnie na świecie na wolności żyje 3890 osobników. Choć wciąż jest ich niewiele, od 2010 roku populacja tygrysów zwiększyła się o 690 sztuk. Jest to pierwszy od stu lat wzrost liczby tych zagrożonych wyginięciem dzikich kotów. BBC przypomina, że jeszcze w 1900 roku na świecie żyło ich aż sto tysięcy. Pomimo nadziei na dalsze zwiększanie się populacji, eksperci ostrzegają, że aktualne dane mogą być jedynie wynikiem skuteczniejszego gromadzenia informacji.

WWF podkreśla jednak, że nawet nieznaczny wzrost populacji jest dobrym znakiem. Organizacja uważa, że ważniejsza niż konkretna liczba osobników, jest sama tendencja wzrostowa tygrysiej populacji. Zdaniem zarządzającego organizacją Marco Lambertini jest to dowód na realne szanse na ocalenie tych zwierząt dzięki staraniom człowieka.

W tym tygodniu w Delhi w Indiach odbędzie się konferencja poświęcona ratowaniu tygrysów. W samych Indiach żyje co najmniej 2262 osobników, czyli ponad połowa światowej populacji. Liczba tygrysów spada z kolei w Indonezji z powodu masowych wycinek lasów oraz eksploatacji dzikich terenów. W Kambodży ogłoszono natomiast całkowite wyginięcie tygrysów.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić