aktualizacja 

Tyle zarabia się na Instagramie

10
Podziel się:

Modelka pozuje z nowymi butami? Trenerka fitness z koktajlem witaminowym? Za wrzucenie zdjęcia na Instagram obie dostają pieniądze. Ile? Stawkę reguluje liczba fanów. Wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji Tribe.

Tyle zarabia się na Instagramie
(Instagram.com/mb_motivation/)

Za przykład weźmy Madeline Bourke z Australii. 23-latka nie ma zawodowego przygotowania, by doradzać komukolwiek w sprawach diety czy ćwiczeń. Ale ma parcie na szkło i 100 tys. fanów na Instagramie. Jej konto wypełniają obrazki z treningów i motywacyjne hasła dla osób walczących o szczupłą sylwetkę. Za każdym razem, gdy wrzuca zdjęcie z produktem marki obsługiwanej przez platformę Tribe, może zarobić do 400 dolarów (1178 zł).

Jeszcze więcej dostaje dietetyczka Rebecca Gawthorne. Jej konto obserwuje 150 tys. osób, a ona sama w pół roku zarobiła 30 tys. dolarów (blisko 90 tys. zł) - zauważa bodyandsoul.com.au.

Tribe ma w swoim katalogu 2,5 tys. twórców z bazą fanów dobijającą 95 mln osób. To łakomy kąsek dla reklamodawców. Dlatego do platformy zgłosiło się ponad 230 producentów. Od każdej sprzedanej reklamy (wrzuconego zdjęcia) Tribe bierze 20 proc.

Stawki są jasno określone. Jeżeli "gwiazdę" Instagrama śledzi między 5 a 25 tys. osób, za każde zdjęcie z produktem może dostać od 75 do 300 dolarów (220 - 880 zł). Im więcej fanów, tym stawki wyższe. Za ponad pół miliona "followersów" za pojedyncze zdjęcie można zarobić 1,2 tys. dolarów (3,5 tys. zł).

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić