Tymi zmianami Niemcy uderzą w polskie rodziny

209

Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że Niemcy przyjrzą się kwestii obniżenia zasiłków wypłacanych unijnym pracownikom, których dzieci zostały w ojczystym kraju.

Tymi zmianami Niemcy uderzą w polskie rodziny
(Shutterstock.com, 360b)

Unijny szczyt zakończył się zapowiedzią zmian, które dotkną m.in. Polaków. UE zawarła porozumienie z Londynem, na mocy którego każdy kraj będzie miał prawo obniżenia wysokości zasiłków wypłacanych pracownikom, którzy przyjeżdżają za pracą bez swoich dzieci.

Nowe zasady będą dotyczyć tych, którzy zdecydują się wyjechać teraz. Osoby, które obecnie otrzymują te świadczenia, zostaną dotknięte zmianami dopiero po 2020 roku. Wysokość zasiłków będzie obliczona na postawie poziomu życia w kraju, w którym przebywają dzieci, jak również w odniesieniu do tamtejszych świadczeń.

Kanclerz Niemiec uznała, że rząd w Berlinie też powinien zastanowić się na takim rozwiązaniem. Oznajmiła, że Niemcy przodują w liczbie wypłacanych zasiłków na dzieci unijnych pracowników. W UE na polskie dzieci wypłacanych jest w sumie 100 tys. tego typu świadczeń. Tylko Niemcy wypłacają ich ponad 44 tys.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić