Tyrania Supermana i Batmana czyli władza absolutna

2

Jak wyglądałby świat, gdyby jego najwięksi obrońcy stali się ciemiężycielami? Czy ktoś mógłby ich pokonać?

Tyrania Supermana i Batmana czyli władza absolutna
(Materiały prasowe)

Trzy postacie z dalekiej przyszłości cofają się w czasie, żeby zmienić przeznaczenie Supermana i Batmana. Clark Kent nie wychowuje się na farmie, Brucem Waynem nie opiekuje się lokaj Alfred. Obaj superherosi zostali wychowani przez trójkę podróżników w czasie, dzięki którym rządzą światem ciężką ręką.

W takiej antyutopijnej rzeczywistości musi pojawić się ruch oporu. Na jego czele staje Diana, seksowna Amazonka, która kompletuje ekipę zdolną uwolnić świat spod tyranii Supermana i Batmana. Czy im się uda? Czy można pokonać dwóch największych herosów na Ziemi?

Jeph Loeb postanowił napisać alternatywną historię. Scenarzysta trzeciej części cyklu „Superman/Batman” zatytułowanej „Władza absolutna”, opowiada o archetypicznej walce dobra ze złem. Niektóre sceny są dość mocne, bo Loeb nie patyczkuje się z postaciami. To plus tego komiksu. Minusem jest miejscami zbyt duża doza patosu i przynudzanie. Przewidzenie finału nie wymaga też talentu wróżki...

Fabuła jest wielowątkowa i dobrze poprowadzona, choć w dużej mierze czytelnik śledzi różne wersje tej samej sytuacji. Zwroty akcji, podróże w czasie i alternatywne rozwiązania dynamizują jednak opowieść i uatrakcyjniają ją właśnie dzięki różnym, czasem zaskakującym rozwiązaniom jednej sytuacji czy wydarzenia. Fabuła jest też zamkniętą historią i można ją czytać bez znajomości poprzednich części.

Za warstwę graficzną odpowiada trio Carlos Pacheco (szkic), Jesus Merino (tusz) i Laura Martin (kolor). Efekt ich pracy jest zadawalający, ale zdecydowanie nie wybijają się ponad przeciętność superbohaterskiego rysowania komiksów w USA. Rysunki są poprawne, gorzej od samej kreski wypadają płaskie kolory. Część plansz czy całych sekwencji walki jest jednak atrakcyjnie zrealizowana.

Trzeci tom przygód Supermana i Batmana warto znać. Choćby dla wątku, w którym Batman jest świadkiem zabójstwa swoich rodziców. Jak myślicie, co zrobił?

Autor: Łukasz Chmielewski

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić