o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Bartosz Nowak
|

Uczą Rosjan kultury. Tak nie mogą mówić do gejów

4
Podziel się

Rosyjski rząd stworzył dla swoich obywateli specjalne wskazówki dotyczące odpowiedniego zachowania zagranicą. Duży nacisk położono na pohamowanie homofobicznych zachowań.

Uczą Rosjan kultury. Tak nie mogą mówić do gejów
(Pixabay.com)
bEBYJLPF

Rosja zwróciła uwagę na niewłaściwe zachowanie swoich obywateli poza granicami kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych stworzyło pokaźnych rozmiarów dokument, w którym wymienia "zachowania zalecane w większości krajów na świecie w celu uniknięcia niepotrzebnych incydentów". Szczególną uwagę zwraca się na obraźliwe gesty i słowa w stronę gejów i lesbijek. Głównie we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie.

Rząd chce, żeby Rosjanie potrafili się zachować. W Holandii zaleca się unikać rozmów o rodzinie królewskiej, w Danii wypytywać o sprawy osobiste, zarobki czy religię, a w Szwecji... nie siadać obok innych, jeśli odosobnione miejsca są wolne.

Z kolei wrażliwe osoby przestrzegane są przed wyjazdem do Grecji. Tam rzekomo obywatele często przeklinają. W Mongolii nie można krzyczeć i się upijać. Chociaż tego typu zalecenie można by zastosować dla większości krajów - zauważa "The Independent".

bEBYJLPH

Wskazówki te można potraktować jako pozytywne zjawisko... lub zbiór stereotypów. Zakładamy, że dokument ten naprawdę ma na celu sprawienie, że Rosjanie poza granicami swojego kraju będą zachowywać się z większą kulturą, ale czytając niektóre podpowiedzi można odnieść wrażenie, że osoba pisząca je czerpała wiedzę z często powtarzanych stereotypów. Co ciekawe, Polski w dokumencie brak.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEBYJLQi
KOMENTARZE
(4)
ZachowujSiePo...
4 lata temu
Polacy zachowuja sie podobnie do ruskich i tez powinni otrzymać takie wskazówki zarówno jak sie zachować w kraju i za granicą
swoj
4 lata temu
dobreeeeeeeeee
smok
4 lata temu
Co się dziwić ze Polski brak w dokumencie. Kurica nie ptica - Polsza nie zagranica...
bEBYJLQj
nemo-65
4 lata temu
W dzielnicach gdzie panuje prawo szariatu nie ma problemów z gejami i lesbijkami, pijaństwem czy jawną prostytucją. Zrobienie tam tęczowego marszu lub takiego prześmiewczego happeningu jak to robił pan Hartmann to byłby nie lada wyczyn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić