Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

UE musi ograniczyć napływ uchodźców. Ma na to tylko 10 dni

14
Podziel się:

Kryzys na granicy grecko-tureckiej. Unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos nawołuje Unię do podjęcia wspólnych działań.

UE musi ograniczyć napływ uchodźców. Ma na to tylko 10 dni
(East News, ARIS MESSINIS)

O zahamowaniu fali migracji rozmawiano podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych UE w Brukseli. Awramopulos poinformował na nim przedstawicieli państw Unii Europejskiej o konieczności przyspieszenia wdrażania planu działań na newralgicznej granicy z Turcją, przez którą głównie uchodźcy dostają się do Europy.

Musimy mieć namacalne efekty. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że cały system się załamie - powiedział cytowany przez TVN24 Awramopulos na konferencji prasowej.

Komisarz podkreślił, że sytuacja musi się zmienić przed 7 marca. Wtedy właśnie odbędzie się szczyt UE-Turcja, na którym poruszone zostaną kwestie migracyjne. Skrytykował także państwa Unii za podejmowanie nieuzgodnionych i samodzielnych decyzji dotyczących kryzysu imigracyjnego oraz wprowadzanie limitów przyjmowanych uchodźców. Nawiązał tym samym do Austrii, która jednego dnia przyjmuje maksymalnie 80 azylantów.

Podczas spotkania padło także hasło realnego zagrożenia kryzysem humanitarnym w Grecji. Według Awramopulosa chwilowe zatrzymanie napływu nielegalnej ludności to nie efekt dobrej polityki Unii, ale złych warunków pogodowych. Kiedy tylko temperatura się podniesie i trudne warunki pogodowe ustaną, do Europy będą się chciały dostać tysiące nowych osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Obserwator
7 lat temu
OCZYWISCIE ZE POWSTRZYMAC!!! PRZECIEZ TO MASAKRA!!!
Obywatel
7 lat temu
jedyne co słuszne mogą zrobić, to zrobić szczelne granice zewnętrzne ue powołać straż graniczną ue i pilnować tych granic jeżeli im zależy na wspólnej europie i basta a jak nie to powrót do granic narodowych i niech każdy kraj broni swych granic. Poza tym ruch bez wizowy jest wystarczający a kontrole na granicy to powinno być normalne bynajmniej było by wiadomo kto wjeżdża i wyjeżdża z kraju
Wolverine
7 lat temu
90% migrantów dostało się do UE przez Grecję gdzie rządzi bolszewicka syriza,jak problem zostanie rozwiązany to warto wziąść się za Greków.Niech zapłacą za podrzutków.
Rookie
7 lat temu
Największym problemem UE w sprawie migrantów jest jej całkowita niemoc w podjęciu jakiejkolwiek decyzji . Jak to jest że istnieją rozporządzenia unijne w sprawach absolutnie nieistotnych a w sprawie imigrantów ta radosna banda biurokratów nie może nic zrobić ? .
a
7 lat temu
Zaminować plaże i po ptokach....
GOŚĆ999
7 lat temu
1. Zaminować plaże Grecji i Włoch. 2. Wszystkich wyłowionych wysadzać na najbliższej plaży Afryki lub Azji - pod eskortą okrętów wojennych , łodzie i inne pontony zatapiać . 3. Sprawdzać czy mają gotówkę i wartościowy sprzęt i rekwirować na koszty operacji. TO JEST INWAZJA - MUSIMY SIĘ BRONIĆ .
smerf
7 lat temu
Dopóty nie będzie się odsyłać i nie przyjmować to dalej będą płynąc niezależnie od pogody należy dać czytelny sygnał nie przyjmujemy no tak ale to nie poprawnie politycznie i mamy problem
alex
7 lat temu
EU nie musi,niech pani Merkel wypowie magiczne slowo,ze niemcy nie przyjmuja zadnych!!!!! uchodzcowi to problem z naplywem sie skonczy.Ta kobieta, juz doprowadzila do kryzysu,troche na walke robi sie za pozno.To nie sa uchodzcy, ktorzy uciekaja przed wojna,oni juz byli w bezpiecznym miejscu,no a ale w Turcj nie ma takich luksusow ja w DE.
RozwiazaniePr...
7 lat temu
Torpedowac na morzu!
Wera
7 lat temu
Zamknac granice wschodnie polski.
ala
7 lat temu
Najlepsze wyjście z sytuacji to topienie tej dziczy już na Morzu Śródziemnym.
mm
7 lat temu
nie ograniczyc a powstrzymac calkowicie !!!
asa
7 lat temu
poszli z unii!!! wont!!!
Albin
7 lat temu
To już tylko kwestia czasu. Jeżeli ''najeźdźcy'' nie zostaną w radykalny sposób powstrzymani to unia sobie w inny sposób z nimi nie poradzi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić