Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Ujawnili nagranie ze zderzenia dwóch policyjnych śmigłowców. Grad odłamków nad lądowiskiem

42
Podziel się

Policja z Kalifornii przekazała mediom nagranie z kolizji dwóch śmigłowców Bell OH-58.

Ujawnili nagranie ze zderzenia dwóch policyjnych śmigłowców. Grad odłamków nad lądowiskiem
(Youtube.com)
bEUjBeSt

W wypadku w Pasadenie rannych zostało 5 policjantów i jedna osoba cywilna. Maszyny zderzyły się na lotnisku miejscowego komisariatu. Jeden ze śmigłowców lądując uderzył swoim śmigłem w śmigło drugiego, dopiero szykującego się do startu.

Choć groźny incydent miał miejsce w listopadzie 2012 roku, policja nie chciała upubliczniać tego nagrania - donosi "The Sun".

bEUjBeSv

Na nagraniu widać ostatnie chwile przed katastrofą i akcję ratunkową na lądowisku. Po zderzeniu fragmenty śmigłowców są rozrzucane po okolicy a maszyny ulegają niemal kompletnemu zniszczeniu. Mężczyzna stojący przy startującym śmigłowcu został ciśnięty o ziemię i uderzony przez jedno ze śmigieł. Według informacji przekazanych wraz z nagraniem to właśnie ta 6, cywilna ofiara wypadku. Podobnie jak 5 policjantów, odniósł on tylko lekkie obrażenia.

Załoga powracającego na lądowisko śmigłowca tego dnia zajmowała się obserwacją ruchu na drogach Pasadeny. Pilot zdecydował się lądować w bazie ze względu na złe warunki atmosferyczne. Drugi śmigłowiec został wezwany jako wsparcie dla innego oddziału policji.

Winę dzielą między sobą obaj piloci. Lądujący nie zachował odpowiedniego dystansu do przeszkody na ziemi, a szykujący się do startu wyprowadzając maszynę z hangaru ustawił ją niewłaściwie na lądowisku. Zewnętrznym czynnikiem, jaki wpłynął na zaistnienie tej sytuacji była zła widoczność - lądujący pilot miał zaparowaną szybę - ogłosiła amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Zobacz także: Zobacz także: Łódzka policja namierza piratów drogowych ze śmigłowca
bEUjBeSB

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjBeSW
KOMENTARZE
(42)
Jaruzel
4 lata temu
To powinno byc na pierwszej stronie to zdarzylo sie najmadrzejszym ludziom swiata.
jarecki
4 lata temu
Ale pieprzenie a gdzie lacznosc!!!!!!!!!!!!!
samja
4 lata temu
Człowiek z psiarni wyjdzie, ale pies z człowieka nigdy!
bEUjBeSX
tragedia
4 lata temu
licencja FAA zawieszona dla obu pilotów, ponieważ helicopter został zaparkowany i wyprowadzony do za punkt bezpieczny to ten żółty kwadrat, za co jest zawieszenie licencji FAA, drugi pilot lądował widząc, że helicopter jest zaparkowany w złym punkcie i nie oznaczonych świetlni nowych punktów strefy przyziemienia, chodzi o to że drugi pilot na oko nie może ocenić jak jest długość wirnika i w takim wypadku według przepisów należy na nowo zakreślić strefę bezpiecznego lądowania dla innych pojazdów. Tak więc, oboje mą zawieszoną licencję, na jakiś rok do czasu u kończenia kursów na symulatorze, ale jeśli tym już zajęło się NTSB to mają już papiery dożywotnio zaplute :(
WNSD
4 lata temu
Policjanci californijscy, nie za BYSTRZY JAK WSZYSCY POLICJANCI.
biały
4 lata temu
Nie postawił śmigłowca na wyznaczonym kwadracie parkingu.O te 2 metry i nie było by kraksy
Driss
4 lata temu
To jest tak, jak ludzie tracą czujność, te sieroty co śmigłowiec z hangaru wyprowadzali to już nie mogli precyzyjnie na ten kwadrat trafić tylko byle jak i byle gdzie ?! Strasznie wkurza taka niedbałość i byle jakość.
bolek
4 lata temu
Przecież widać że zawiniła ekipa wyprowadzająca helikopter na lądowisko ponieważ został postawiony obok pola startowego a drugi lądując na pozycji musiał go zaczepić.
Macierewicz
4 lata temu
Tam był najnowszy POLSKI wynalazek zatwierdzony przeze mnie czyli niewidzialna brzoza.
qwerty
4 lata temu
widać jak działają procedury, nikt nie podchodzi do pilotów w szoku tylko lecą z wózeczkami z gaśnicami do wraków... Przecież najpierw trzeba zająć się poszkodowanymi potem resztą
assasasasasas...
4 lata temu
hehehehe 4:24 filmu pilot maszyny po prawej dostaje klapsa w tyłek własnym śmigłem ;) Dobrze , że tak lekko ;)
bleble
4 lata temu
ludzka głupota brawura i bezmyślność
Marian
4 lata temu
Spoko u nas Policja ma tylko jeden helikopter, więc do zderzenia nie dojdzie - chyba
bEUjBeSP
woj.
4 lata temu
Myślałem że głupota to nasza domena , a tu taka niespodzianka . To trend ogólnoświatowy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić